Gardenportal.pl

Dom i ogród

Atrakcyjne zabiegi kosmetologiczne dla miłośników ogrodnictwa

zabiegi

Ogródek jest Twoim oczkiem w głowie? To bardzo dobrze! Ruch na świeżym powietrzu, ciągłe przysiady, skłony, ruchy związane z sadzeniem, czy grabieniem liści pozwalają na utrzymanie dobrej kondycji. Niestety, prace ogrodowe wiążą się również z nadmierną ekspozycją na promienie słoneczne i przesuszaniem skóry, przez wiejący wiatr. Na szczęście można temu łatwo zaradzić! Oto zabiegi w Skyclinic, które pozwolą zachować młodość i urodę wszystkim fanom prac ogrodowych!

Laserowe zamykanie naczyniek

Problemem, z którym borykają się nie tylko miłośnicy ogrodnictwa, jest skóra naczynkowa. Na szczęście istnieją metody na pozbycie się tego problemu. W Skyclinic oferujemy najlepsze możliwe rozwiązania, dotyczące zamykania naczynek. Laserowe zamykanie naczynek Warszawa to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich, którzy borykają się z tym problemem.

Rozszerzone naczynka często pojawiają się nie tylko na twarzy, ale także na nogach. Dla wielu osób są one źródłem złożoności, na szczęście można je zamknąć tak, że nie są już widoczne. Dlatego warto zdecydować się na zabieg laserowy, który nie powoduje dyskomfortu i pozwala szybko wznowić codzienne czynności.

Laserowe zamykanie naczyń krwionośnych to zabieg polegający na usunięciu rozszerzonych naczyń krwionośnych, czyli pajączków. Jest to jedna z najczęstszych postaci zaburzeń krążenia żylnego, występująca głównie u kobiet. Należy podkreślić, że  widoczne na skórze czerwone lub niebieskie żyły nie znikają samoistnie i wymagają leczenia. Zabieg zamykania naczyń krwionośnych za pomocą lasera wykonuje się również u osób ze znamionami i naczyniakami rubinowymi (zwanymi również naczyniakami starczymi).

Skóra leczona nie jest opalona, dlatego należy ograniczyć korzystanie z solariów, łóżek opalających oraz korzystanie z domowych urządzeń do opalania. Miesiąc temu powinieneś przestać brać pochodne witaminy A, w tym. retinolu i izotretynoiny oraz nie należy wykonywać zabiegów takich  jak mikrodermabrazja czy głębokie peelingi. Nie zaleca się również stosowania kosmetyków zawierających w składnikach kwasy i witaminę C. Z kolei na tydzień przed zabiegiem należy odstawić herbatki, suplementy  i inne preparaty zawierające zioła fotouczulające, m.in. nagietek i św. Dziurawiec.

Proces trwa średnio 15-50 minut i podczas zabiegu możesz odczuwać pieczenie, kłucie lub mrowienie. Pacjenci nie powinni skarżyć się na ból czy dyskomfort, ponieważ urządzenie służące do naświetlania skóry wyposażone jest  w specjalną końcówkę chłodzącą.

Wiązka lasera emitowana podczas zabiegu rozgrzewa hemoglobinę, koaguluje i zamyka rozszerzone naczynia bez uszkadzania skóry. Na leczone części ciała nakłada się regenerujące preparaty ochronne. W przypadku małych naczynek może zamknąć się za pierwszym razem, a przy większych naczynkach należy wykonać serię  zabiegów, wykonywanych co 6 tygodni.

Skuteczne usuwanie przebarwień

Innym problemem, z którym borykają się m.in. osoby, których skóra bywała nadmiernie wyeksponowana na promienie słoneczne są przebarwienia. Na szczęście jeżeli chodzi o usuwanie przebarwień Warszawa a konkretnie Skyclinic oferuje najlepsze możliwe rozwiązania. Na czym jednak polega proces usuwania przebarwień?

Jednym z najbardziej widocznych objawów starzenia się skóry jest ciemnienie skóry spowodowane m.in. Nadmierna ekspozycja na słońce, zmiany hormonalne, stany zapalne.

Zmiany pigmentacyjne można leczyć na dwa sposoby: specjalistyczny zabieg przy użyciu lasera, który skutecznie eliminuje te zmiany emitując światło, które ma działanie termiczne na komórki, zawiera barwniki i je niszczy. Bezpośrednio po zabiegu przebarwienia ciemnieją i stopniowo złuszczają się. Oczekiwane rezultaty osiąga się po  serii od 3 do 6 powtórzeń w odstępie co najmniej 3 tygodni. Bardziej inwazyjną metodą jest leczenie pigmentacji, które jest najskuteczniejszą terapią redukującą pigmentację skóry. Zabieg oprócz usuwania plam pigmentacyjnych przywraca skórze jędrność i blask, reguluje wydzielanie sebum, zwęża pory i stymuluje regenerację kolagenu.

Laserowe usuwanie przebarwień frakcyjnych rozpoczyna się od nałożenia na skórę kremu znieczulającego. Po około 30 minutach zaczyna się prawdziwa kuracja. Oczyszczona skóra jest narażona na działanie promieniowania laserowego. Bezpośrednio po zabiegu może wystąpić lekkie pieczenie i pieczenie, które powinno zniknąć po kilku godzinach. Skóra w miejscu zabiegu jest zaczerwieniona i może puchnąć. To uczucie zwykle ustępuje 3 dni po  zabiegu. Złuszczanie i gojenie zajmuje kilka dni. Po zabiegu przebarwienie zwykle najpierw ciemnieje, ale po około 2 tygodniach blednie lub znika. Pełny efekt zabiegu można zaobserwować po około 3 miesiącach od zakończenia kuracji.

Dzięki zastosowaniu profesjonalnych metod usuwania przebarwień, można pozbyć się problemu, a co za tym idzie wizualnie się odmłodzić. Co więcej, zabieg usuwania przebarwień wiąże się również z działaniami, dążącymi do odżywienia skóry, dzięki czemu nasza cera nam za to podziękuje. Zabieg może być stosowany w obrębie twarzy lub poza nią.