Gardenportal.pl

Dom i ogród

Glinka wenecka w kuchni

glinka wenecka w kuchni

Niestandardowe i dekoracyjne malowanie ścian z pewnością pozwoli na uzyskanie niebanalnego efektu, który okaże się oryginalny i z pewnością zmieni charakter wnętrz. Duże znaczenie ma wykorzystanie sprawdzonych farb dekoracyjnych w szerokiej gamie kolorystycznej. Dobrym rozwiązaniem jest użycie glinki weneckiej. Warto wiedzieć czym ona jest i jakie efekty można dzięki niej osiągnąć w kuchni. 

Czym jest glinka wenecka?

Glinka wenecka to specjalna farba strukturalna, która jest wytwarzana na bazie żywicy akrylowej. Po nałożeniu można dzięki niej uzyskać zachwycający, matowy efekt. Architekt wnętrz Gdynia wskazuje na jej niepowtarzalne cechy. Glinkę można rozprowadzać różnymi sposobami, co wpływa bezpośrednio na to jak będzie się prezentowała. Przetarcia mogą być bardzo delikatne, albo mogą nieznacznie odznaczać się na tle ściany. Ponadto można także postawić na różna nasycenie barw. 

Gdzie można stosować glinkę wenecką?

Z uwagi na walory estetyczne glinkę wenecką warto stosować przede wszystkim w bardziej eksponowanych i widocznych miejscach. W kuchni dobrze sprawdzi się na ściankach działowych i na podciągach. Będzie ona bez wątpienia świetnym dopełnieniem stylów: nowoczesnych oraz nowoczesnych. 

Warto wspomnieć, że glinka jest bardzo odporna i nie ulega ścieraniu oraz zmywaniu. Ponadto, dzięki zastosowaniu specjalnych środków podkładowych, ma ona właściwości ochraniające ścianę przed wilgocią i gromadzeniem się kurzu oraz innych zanieczyszczeń. Dlatego, bez obawy można ją stosować w miejscach, które są szczególnie uczęszczane przez domowników. 

Wykonanie glinki weneckiej 

Samo przygotowanie i wykonanie glinki weneckiej nie jest bardzo skomplikowane. Jednak, aby było to możliwe należy wyposażyć się po wszelkie produkty, które będą konieczne jak np. pędzel i paca. Na rynku znajdują się specjalne narzędzia do malowania glinką wenecką. Standardowy wałek do malowania z pewnością nie sprosta wymaganiom i nie pozwoli na osiągnięcie zadowalającego efektu. 

Oczywiście będą potrzebne także farby. Ważnym elementem jest jest farba nawierzchniowa, która jest w dużej mierze odpowiedzialna za uzyskany efekt. Ważną rolę odgrywa także pigment barwiący. Za jego pomocą można odpowiednio zabarwić farbę nawierzchniową. Można także pozostawić naturalną barwę. Ostatnią rzeczą, o której nie można zapomnieć jest farba podkładowa. Pozwoli ona na wyrównanie chłonności powierzchni i znaczne poprawienie jej przyczepności. Farba podkładowa wzmacnia także ścianę i sprawia, że staje się ona bardziej odporna na ścieranie i łuszczenie się. 

Duszyńska Design – Projektowanie wnętrz – https://duszynska.com.pl/