Jak przedłużyć sezon na tarasie?

Chłodne miesiące i niskie temperatury sprawiają, że przebywanie na tarasie nie jest już tak przyjemne. Niesprzyjająca pogoda wcale jednak nie oznacza, że musimy rezygnować ze spędzania czasu na zewnątrz. Z pomocą przychodzą specjalistyczne urządzenia, takie jak promiennik podczerwieni, które pomogą stworzyć ciepły i przytulny klimat na tarasie.
Jak działa ogrzewanie tarasowe na podczerwień?
Promienie emitowane przez sprzęt są zbliżone do promieni słonecznych. Z tego względu ciepło jest odczuwalne już od chwili włączenia urządzenia. Ponadto ociepleniu ulegają ściany, obecne tam przedmioty lub ludzie, natomiast samo powietrze pozostaje bez zmian. Dzięki temu atmosfera wokół jest przytulna, a jednocześnie nie tworzy wrażenia duszności. Wpływa to także na zwiększoną efektywność promiennika podczerwieni — działa on szybko i sprawnie, a użytkownik nie musi czekać na nagrzanie grzejnika.
Promieniowanie jest w pełni bezpieczne i może być stosowane nawet na większych tarasach, ponieważ jego zasięg sięga nawet do kilku metrów. Taki sprzęt charakteryzuje się zwiększoną wydajność w porównaniu do tradycyjnych rozwiązań, przez co stanowi jeden z najczęstszych wyborów konsumentów. Aby go zainstalować, nie są wymagane skomplikowane remonty, a jedynie sam dostęp do prądu.
Promiennik Elektryczny – Zalety
- ukierunkowany promień ciepła — może być ustawiony na dowolne miejsce, dzięki czemu to my decydujemy o tym, co ma zostać ogrzane
- natychmiastowa i sprawna praca — urządzenie emituje ciepło od razu po włączeniu, przez co użytkownik nie musi czekać na jego nagrzanie
- prosta instalacja — produkt nie wymaga przeprowadzania remontów
- ekonomiczne rozwiązanie — przyczynia się do zmniejszenia rachunków za prąd
- nieskomplikowana obsługa — promiennik podczerwieni jest intuicyjny w użytkowaniu
- trwałość — urządzenia charakteryzują się niską awaryjnością, dzięki czemu mogą służyć przez wiele lat
- bezpieczeństwo — promieniowanie emitowane przez produkt jest nieszkodliwe dla zdrowia

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru grzejnika tarasowego?
Aby móc cieszyć się sprawnym promiennikiem podczerwieni przez długi czas, konieczne jest zwrócenie uwagi na jakość i precyzję wykonania produktu. Zaleca się, aby obudowa była wykonana ze stali nierdzewnej albo aluminium z powłoką antykorozyjną. Jest to szczególnie ważne ze względu na występującą na tarasie wilgoć oraz możliwe zamoczenie urządzenia przez deszcz.
Każdy model posiada określoną klasę wodoszczelności — im wyższa, tym lepiej. Warte zaufania urządzenia zaczynają się od klasy IP23, przy czym druga cyfra oznacza ochronę przed skutkami dostania się wody do środka sprzętu. Powinna być ona poziomie trzecim lub większym. Pamiętajmy, aby w tym przypadku nie oszczędzać na jakości. Inwestycja w dobre materiały, z których stworzono grzejnik na taras, daje gwarancję bezawaryjności i wytrzymałości.
Kluczowe jest także zwrócenie uwagi na odpowiednią moc promiennika podczerwieni. To ona zagwarantuje nam efektywność i szybką pracę grzejnika. Dobieramy ją m.in. poprzez określenie, jak dużą przestrzeń zamierzamy ogrzać. Niekoniecznie jest to jednak cały taras — często wystarczy nam ocieplenie strefy przeznaczonej do np. relaksu, gdzie znajdują się kanapy i fotele.
Istotne znaczenie ma również rodzaj tarasu (otwarty, półotwarty, całkowicie zabudowany). Im bardziej zamknięta przestrzeń, tym mniejszej mocy będziemy szukać wśród promienników. Świadomy i rozważny dobór urządzenia pozwoli na podwójne zaoszczędzenie — modele o niższej mocy zwykle charakteryzują się także mniejszą ceną. Ich użytkowanie również jest bardziej ekonomiczne, dzięki czemu rachunki za prąd ulegną obniżeniu.
