Gardenportal.pl

Dom i ogród

Co położyć na podłogę? Najnowsze trendy

mozaika gresowa

Nieustannie zmieniające się trendy wnętrzarskie są bardzo wymagające dla inwestorów. Jeśli chcesz, by Twoje wnętrze było urządzone według obowiązujących, efektownych inspiracji wybieraj rozwiązania, które wpisują się nie tylko w modę, ale i funkcjonalność. Wiele inspiracji trendami wnętrzarskimi można zmodyfikować pod kątem swoich upodobań i potrzeb oraz wybrać wśród nich elementy, które mają szansę utrzymać się w modzie na dłużej. Wśród najmodniejszych must have znajdują się mozaiki gresowe. 

Jak ekologicznie i łatwo wykonać modną podłogę?

Mozaiki gresowe są wytrzymałymi na uszkodzenia, wilgoć, warunki atmosferyczne produktami, zachwycającymi zróżnicowaniem stylistycznym, kolorystycznym oraz ogromnymi możliwościami aranżacyjnymi. Te efektowne okładziny, nadające się na ściany oraz podłogi doskonale prezentują się i zachwycają funkcjonalnością. Ekologiczne mozaiki gresowe? Oczywiście. Produkt przymocowany jest do ekologicznej siatki, na której montaż odbywa się szybko, bezproblemowo oraz zgodnie z ekotrendem. Wysokiej jakości podłoga, cechująca się wytrzymałością odpowiednia jest zarówno do wnętrz, jak i na zewnątrz budynków. Taras lub balkon w modnej mozaice? To doskonały pomysł.

Industrialnie, minimalistycznie czy glamour?

Modne mozaiki gresowe są uniwersalnymi materiałami wykończeniowymi, które z łatwością dopasować można do stylu, w którym urządzone będzie pomieszczenie. Efektowne, lustrzane mozaiki w pastelowych odcieniach, dzielone kolorem złotawym znakomicie sprawdzają się w luksusowo urządzonych wnętrzach w stylu glamour. Jeśli kształt mozaiki to romby, efekt jest jeszcze bardziej zachwycający. Mozaika gresowa w kształcie plastrów miodu świetnie sprawdza się w pomieszczeniach, utrzymanych w klimacie skandynawskim, ekologicznym lub boho. W tym stylu doskonale prezentuje się gresowa mozaika o wyglądzie drewna. W industrialnie urządzonym wnętrzu doskonale wyglądają mozaiki gresowe, imitujące kamień. Szarość, grafit, beż, biel, czerń prezentują się doskonale i szybki nie wyjdą z mody. Ofertę sklepu z mozaikami można obejrzeć bezpośrednio na stronie https://listwy.online/mozaiki-gresowe/.

Czy na podłogę i nad szafki kuchenne to samo?

Na podłodze mozaiki sprawdzą się doskonale, jednak chcąc uzyskać efekt jednolitości i prostoty warto rozważyć ułożenie mozaiki gresowej nad szafkami kuchennymi oraz na ścianach łazienki (lub jako dekor na jednej ze ścian). Efektowna mozaika znakomicie sprawdzi się w zestawieniu z mozaiką na podłodze. Stosując ten sam motyw i odcień, można uzyskać powtarzalność i jednolitość, tak ważne w minimalistycznie urządzonych wnętrzach oraz w pomieszczeniach nowoczesnych, a zarazem niedużych.