Gardenportal.pl

Dom i ogród

Co zrobić z walającymi się butami w przedpokoju?

szafka na buty

Zastanawiasz się, co zrobić z walającymi się butami w przedpokoju? Koniecznie kup szafkę na buty. Nie tylko uporządkuje bałagan, ale przede wszystkim zapewni dłuższą żywotność obuwia. Jakie szafki do butów do przedpokoju wybrać?

Co zrobić z walającymi się butami w przedpokoju?

Nie ma wątpliwości, że wiele walające się buty po przedpokoju, a nawet i całym mieszkaniu, to dość powszechne zjawisko. Niestety porozwalane obuwie wyglądają bardzo nieestetycznie. Do tego są niebezpieczne. Może zdarzyć się, że Ty lub ktoś z domowników nie zauważy ich, potknie się o nie i przewróci.  Na całe szczęście na taki nieład istnieje kilka skutecznych sposobów. Najlepszym z nich to zakup szafki na buty do przedpokoju. Ten niepozorny mebel zadba o porządek, schludne przechowywanie butów, a przy okazji będzie się pięknie prezentował. Nowoczesne modele są na tyle designerskie, że posiadają ogromne walory estetyczne. Spokojnie dopasujesz je do aranżacji pomieszczenia. W szafce schowaj wszystkie obuwie poza tymi, których aktualnie używasz. Dzięki temu problem z porozrzucanymi butami zostanie rozwiązany. Od teraz możesz cieszyć się porządkiem!

Jaką szafkę na buty wybrać?

Szafki na buty do przedpokoju dostępne są w szerokiej gamie kolorystycznej, różnych wzorach i wykonane z wielu materiałów. Mnogość modeli może przyprawić o zawrót głowy. Jak wybrać najlepszą szafkę na buty? Zacznij od zmierzenia wolnej przestrzeni, którą możesz wygospodarować, a także ustal budżet, jaki możesz wydać. Jeżeli masz już inne meble w korytarzu, to postaraj się wcisnąć szafkę np. we wnękę między szafą a drzwiami. W niewielkich i wąskich pomieszczeniach świetnie sprawdzą się wysokie szafki w formie kolumienek.

W dużych korytarzach wybór jest większy. Decyzja o zakupie konkretnego modelu powinna być podyktowana głównie ilością domowników oraz par obuwia, jakie chcesz w niej pomieścić. Do jeden z głównych czynników, decydujący o wyborze konkretnego modelu. Szafki na buty do przedpokoju dostępne są jako pojedynczy element lub w zestawie. Te pierwsze mogą dodatkowo posiadać na wierzchu poduszkę i tym samym pełnić funkcję siedziska. Natomiast wybierając szafkę w zestawie, dodatkowo otrzymasz komodę lub niewielką szafę, lustro oraz wieszaki. To doskonałe rozwiązanie do niedużych korytarzy. 

Na co zwrócić uwagę, kupując szafkę na buty do przedpokoju?

Planujesz zakup szafki na buty do przedpokoju? Koniecznie weź pod uwagę kilka istotnych parametrów:

  • materiał – szafka powinna być wykonana z wysokiej jakości materiału, najlepiej odpornego na wszelkie uszkodzenia,
  • głębokość – meble o głębokości do 20 centymetrów doskonale sprawdzą się w wąskich korytarzach, a także w mieszkaniach, w których zależy na zachowaniu jak największej ilości wolnej przestrzeni. Jeśli masz zamiar przechowywać w niej więcej par obuwia, w tym z wysoką cholewką, postaw na głębsze modele, 
  • dodatkowe funkcje – eleganckie szafki na buty do przedpokoju nie tylko pomogą Ci zaprowadzić ład, ale również staną się ozdobą pomieszczenia. Co więcej, mogą pełnić dodatkową funkcję np. siedziska.