Gardenportal.pl

Dom i ogród

Dlaczego warto postawić na drzwi wejściowe wykonane z aluminium?

drzwi wejściowe

Zarówno stolarka okienna, jak i drzwiowa są bardzo ważnymi elementami w każdym obiekcie. Należy o nich pomyśleć już na etapie projektowania domu bądź remontu. Do wyboru są produkty różnego rodzaju, w tym wykonane z aluminium. Skupiamy się dziś na stolarce drzwiowej i sprawdzamy, dlaczego warto postawić na aluminiowe drzwi wejściowe.

Zarówno stolarka okienna, jak i drzwiowa są bardzo ważnymi elementami w każdym obiekcie. Należy o nich pomyśleć już na etapie projektowania domu bądź remontu. Do wyboru są produkty różnego rodzaju, w tym wykonane z aluminium. 

Skupiamy się dziś na stolarce drzwiowej i sprawdzamy, dlaczego warto postawić na aluminiowe drzwi wejściowe. 

Właściwości i zalety

Drzwi wejściowe bazujące na aluminium przestały się kojarzyć tylko z obiektami firmowymi, magazynami czy hurtowniami. Coraz chętniej wybierają je użytkownicy prywatni, którzy liczą na estetykę, jakość, trwałość i unikalność. Niegdyś bowiem aluminiowe drzwi były podatne na uszkodzenia i próżno było szukać ciekawych wizualnie produktów. Dziś jednak można przebierać wśród drzwi, które występują w różnych kształtach, rozmiarach, kolorach i łączeniach z innymi materiałami. To zaś owocuje szeroką paletą wizualną, aby taki produkt dopasować do dowolnej architektury budynku. 

Aluminium jest lżejsze chociażby od stali, ale nie odbiega od niej właściwościami i trwałością. Drzwi bazujące na tym surowcu mogą być zatem cieńsze, lżejsze i łatwiejsze w montażu, a do tego wciąż gwarantujące bezproblemową eksploatację przez długie lata użytkowania. Aluminium jest również podatne na kształtowanie, zatem klienci dobierają stolarkę drzwiową tego typu niezależnie od potrzeb danego obiektu – użytkowego bądź mieszkalnego. 

drzwi aluminiowe

Obecnie produkowana stolarka drzwiowa, w której dominuje aluminium, może się również pochwalić odpornością na uszkodzenia, wypaczenia i wybarwienia. Ponadto niepodatnością na działanie czynników zewnętrznych, w tym warunków atmosferycznych. 

Te same drzwi aluminiowe wejściowe mogą być świetnym izolatorem termicznym i akustycznym, szczególnie w obiektach położonych pośród hałaśliwych terenów, w centrach miast, oraz w mieszkaniach lokalizowanych na parterach. 

Drzwi z aluminium minimalizują straty cieplne. Pasują do domów energooszczędnych i pasywnych. Są w stanie wprowadzić więcej światła do wnętrza za sprawą połączenia z przeszkleniami. Jest to rozwiązanie szczególnie polecane w budynkach, w których zastosowano niestandardowo wysokie drzwi. 

Na to wszystko składa się prosta pielęgnacja, brak konieczności przeprowadzania prac konserwacyjnych, które mogłyby być uciążliwe, czasochłonne i kosztowne. O tym, jak będzie się prezentować aluminiowa stolarka drzwiowa można się przekonać korzystając z intuicyjnego konfiguratora, dostępnego pod adresem http://konfigurator.kobbe.pl/konfigurator/pl/

Producent drzwi, ale który?

Szukając drzwi wejściowych do zakupu, które mają z założenia stanowić wizytówkę domu i przetrwać długie lata użytkowania, zwraca się uwagę na wykonawcę. Wśród polecanych jest producent KOBBE, który specjalizuje się w stolarce drzwiowej, wykorzystując aluminium do tworzenia standardowych drzwi, ale i nietypowych, indywidualnych realizacji

Drzwi wejściowe muszą zapewniać bezpieczeństwo, izolacyjność, komfort codziennego użytkowania oraz estetykę. Decydując się na sprawdzoną ofertę stolarki drzwiowej aluminiowej, można być pewnym doskonałej inwestycji.