Gardenportal.pl

Dom i ogród

Gdzie kupić panele szklane do kuchni?

panele szklane do kuchni

Coraz częściej stosowane w nowoczesnym budownictwie panele szklane do kuchni to świetne rozwiązanie dla tych osób, które cenią zarówno walory estetyczne, jak i funkcjonalność. Produkty nadają się do ochrony ściany przed działaniem wilgoci czy wysokich temperatur, a jednocześnie elegancko wykańczają aranżację.

Dzięki panelom szklanym kuchnia zyskuje niepowtarzalne piękno, a przebywanie w niej staje się przyjemniejsze. Jakie jeszcze zalety ich stosowania warto wyróżnić i gdzie najlepiej kupić tego rodzaju wyroby? 

Czym są szklane panele do kuchni?

Panele szklane do kuchni to elementy dekoracyjne i zarazem ochronne, które wykonuje się z bezbarwnej tafli szkła. Zamontowane za zlewozmywakiem czy kuchenką mają za zadanie zabezpieczyć ściany przed działaniem wilgoci oraz wysokich temperatur, czyli czynników niszczących tynk, powodujących jego mięknięcie i odpadanie, a także stanowiących pożywkę dla bakterii, pojawiania się grzybów lub pleśni. Jednocześnie panele sprawdzą się jako ozdoba – odbijają światło, stwarzając atrakcyjny efekt dla oka. 

Ich olbrzymim atutem jest też bardzo łatwe utrzymanie w czystości. Wszelkie zabrudzenia można bez trudu usuwać zwykłą, nawilżoną ściereczką. Dodatkowe zastosowanie płynu do szyb zapewni im połysk i odświeżenie. Konserwacja nie wymaga więc zbyt wiele pieniędzy ani wysiłku i przebiega bardzo szybko.

Różne warianty szklanych paneli kuchennych

Produkty te występują w minimalistycznej wersji, czyli jako zwykłe, bezbarwne tafle zabezpieczające kuchenną ścianę. Można je jednak montować też na tapetach, fototapetach czy innych powierzchniach z grafikami, które będą dobrze widoczne przez szkło, tworząc niebanalny efekt.

Gdzie kupić panele i na co zwracać uwagę, składając zamówienie?

Kupując szklane elementy ochronno-dekoracyjne do kuchni, należy zwrócić uwagę na kilka ważnych czynników. Muszą one być wykonane z wysokiej jakości materiału, który będzie odporny na uszkodzenia mechaniczne i działanie wysokich temperatur. Ponadto należy zwrócić uwagę, czy panele zostały profesjonalnie docięte, tak aby miały gładkie krawędzie, co wyeliminuje zagrożenie skaleczenia rąk przy ich czyszczeniu. Z tego powodu ich przygotowanie warto powierzyć specjaliście. Profesjonalny i doświadczony szklarz wykorzystuje swoją wiedzę oraz specjalistyczne narzędzia, aby zrealizować spełniający oczekiwania projekt. 

Kolejnym ważnym aspektem jest docięcie na wymiar. Panele szklane do kuchni muszą mieć rozmiar dopasowany do miejsca, w którym mają zostać zamontowane. Co więcej, każda krawędź powinna być prosta. Nawet niewielkie zakrzywnienia linii spowodują, że tafla nie przykryje całej przestrzeni, a powstałe luki będą wyglądały nieestetycznie. 

Zamówienia na wykonanie szklanych paneli do kuchni warto zatem składać tylko w sprawdzonej firmie, która może pochwalić się wieloma udanymi realizacjami. Takim przedsiębiorstwem jest SZKLARZ.NET, gdzie stosuje się jedynie wysokiej jakości szkło – grube i odporne na pęknięcia. Klienci mogą skorzystać z usługi zaprojektowania i wykonania produktu na wymiar. Dzięki temu uda się uzyskać idealnie pasujące okładziny do każdej kuchni. Zaletę oferty stanowi możliwość zlecenia przygotowania tafli o nieregularnych kształtach.