Gardenportal.pl

Dom i ogród

Jak urządzić łazienkę w bloku?

Jak urządzić łazienkę w bloku

Mała łazienka z wanną i pralką wymaga opracowania dobrego planu. Dowiedz się jak odpowiednio zaplanować aranżację małej łazienki w bloku.

Łazienka to jedno z najważniejszych miejsc w każdym mieszkaniu. Przytulna i dobrze urządzona łazienka pozwala bezproblemowo zadbać o higienę osobistą oraz odprężyć się po ciężkim dniu. Nie każdy może jednak pozwolić sobie na ogromną przestrzeń w łazience gdzie pomieści się ogromna wanna wraz z prysznicem. W przypadku łazienek w bloku właściciele często muszą decydować się na pewne kompromisy. W tym artykule spróbujemy podpowiedzieć Wam jak urządzić niewielką łazienkę w bloku.

Aspekt estetyczny łazienki w bloku

Łazienka w głównej mierze pełni funkcję użytkową. Nie znaczy to jednak, że podczas jej aranżacji można całkowicie zapomnieć o względach estetycznych. Sugerujemy zatem by pamiętać o zachowaniu harmonijnej kolorystyki w łazience. Kolory powinny ze sobą dobrze współgrać. Znakomitym przykładem jest połączenie modnych ostatnio pasteli z delikatnymi i stonowanymi barwami.

Kolejną istotną kwestią jest oświetlenie łazienki. Zalecamy postawienie na oświetlenie o ciepłej barwie, które sprzyja relaksacji i wyciszeniu. Warto rozważyć ustawienie kilku źródeł światła nawet w małej i ciasnej łazience, co przełoży się na poczucie przestronności.

W przypadku dużych łazienek można eksperymentować ze stylem aranżacji. Niewielkie łazienki w praktyce prezentują się jednak najlepiej, gdy postawimy na minimalizm. Każdy dodatkowy przedmiot czy dekoracja zawiera w końcu cenne miejsce do zagospodarowania. Za sprawą minimalistycznego stylu można osiągnąć wrażenie lekkości.

Łazienka w bloku – najważniejsza jest jakość

Planując aranżację łazienki trzeba mieć na uwadze, że jest to inwestycja na długie lata. Z tego też względu istotne jest postawienie na wysokiej jakości materiały. Wyposażenie łazienki jest bowiem narażone na działanie wody i wilgoci. Meble łazienkowe, armatura, ceramika oraz elementy dekoracyjne powinny być wykonane z wysokiej jakości materiałów, które są stosunkowo łatwe do czyszczenia. Jednym z bardziej istotnych elementów wyposażenia łazienki, o którym dość często się zapomina jest grzejnik łazienkowy (https://hydromat.com.pl/11-grzejniki-lazienkowe). Dobrej jakości grzejnik nie tylko zapewni odpowiednią temperaturę w łazience, lecz da również gwarancję eleganckiego wyglądu bez względu na panujące w łazience warunki.

Jak urządzić modną małą łazienkę w bloku, czyli kilka prostych trików

Urządzenie łazienki o małym metrażu stanie się znacznie łatwiejsze, jeżeli skorzystacie z kilka omówionych poniżej porad. Szukając mebli łazienkowych wybierzcie modele z wbudowanym schowkiem co pozwoli zaoszczędzić miejsce. Kabina prysznicowa zamiast wanny pozwoli zyskać odrobinę przestrzeni do zagospodarowania w najbardziej ciasnych łazienkach. Wybierając umywalkę zrezygnuj z tradycyjnej umywalki wiszącej na rzecz umywalki na blacie. Pamiętaj o umieszczeniu na dłuższej ścianie łazienki dużego lustra, które pozwoli optycznie powiększyć przestrzeń. Zamiast kupna szafki łazienkowej rozważ montaż półek ściennych, na których będziesz mógł przechowywać kosmetyki i inne drobiazgi.

Materiał sponsorowany.