Jak wybrać najlepszą suszarkę?
Jeśli zastanawiasz się w jaki sposób szybko wysuszyć pranie, bez konieczności instalowania tysięcy sznurków w łazience i wielogodzinnego wiszenia ubrań czy bielizny pościelowej w łazience, a co gorsza w pokoju, to możesz zdecydować się na zakup suszarki. Po podjęciu tej decyzji przychodzi moment, w którym warto zastanowić się, jaki model będzie najlepszy. Na rynku dostępny jest szeroki wybór suszarek. Na co więc zwrócić uwagę przy wyborze tej jedynej?
Zalety skutecznej i oszczędnej suszarki
Aby cieszyć się przyjemnym zapachem prania, bez nuty stęchlizny i wilgoci, można wybrać urządzenie, które usprawni cały proces. Paniagd.pl już spieszy z pomocą. Suszarka powinna czerpać jak najmniej prądu, być w miarę cicha, nie zajmować dużo miejsca i… Jako przykład może posłużyć suszarka Electrolux model EW8H258SP. Model jest wyposażony w technologię pompy ciepła, co sprawia, że suszarka suszy ubrania w delikatny sposób już w temperaturze 45-50 stopni. Klasa energetyczna urządzenia to A++, dzięki czemu zwiększona jest oszczędność prądu. Przy około 160 cyklach suszenia, suszarka zużywa jedynie 235 kWh. Jeśli chodzi o głośność, to jest to 66 dB, czyli w miarę przeciętny poziom. Parametr ten jest często rany pod uwagę, ale w rzeczywistości nie odgrywa znaczącej roli w trakcie codziennego użytkowania. Zwłaszcza, jeśli urządzenie stoi w osobnym pomieszczeniu.
Przy wyborze suszarki, ważny natomiast może okazać się czas prania. Suszarka Electrolux przoduje w tym zakresie. Do jej wnętrza można załadować aż 8 kilogramów mokrych ubrań czy bielizny pościelowej, a po 154 minutach wyjąć suche i pachnące pranie. Sprzęt AGD wyposażony powinien być również w programy, które umożliwią bezpieczne suszenie różnych rodzajów tkanin. W tym przypadku duże znaczenie odgrywa nie tylko temperatura, ale przede wszystkim ruchy bębna. Certyfikat Woolmark, który posiadają suszarki electrolux sprawia, że bęben obraca się szybciej, dzięki czemu swetry przylegają do ścian suszarki i suszą się nieruchomo. Nie ma konieczności umieszczania wełnianych ubrań w specjalnych koszach czy zabezpieczania ich w inny sposób, tutaj po prostu działają prawa fizyki.