Gardenportal.pl

Dom i ogród

Jakie zabrudzenia na elewacji można wyczyścić?

zabrudzenia na elewacji

Unoszące się w powietrzu cząsteczki brudu mają tendencje do osadzania się na elewacji, zwłaszcza gdy budynek znajduje się niedaleko drogi. Jednak zabrudzenia na elewacji mogą powstawać nie tylko z krążących w atmosferze pyłów i gazów, ale także rozwoju porostów i grzybów. Jak przywrócić ścianom budynku dawny blask i sprawić, że będą wyglądały jak nowe? Sprawdź, jakich zabrudzeń na elewacji można bez trudu się pozbyć.

Usuwanie nalotu ze smogu i kurzu

W przestrzeni miejskiej budynki są szczególnie narażone na powstawanie zabrudzeń na elewacji. Unoszący się w powietrzu kurz ma tendencję do osadzania się na ścianach budynków o nierównej i chropowatej powierzchni. Dodatkowo emitowane do atmosfery w okresie grzewczym gazy prowadzą do powstania zjawiska smogu, który również zaczyna się gromadzić na elewacji. Taki osad wygląda bardzo nieestetycznie i sprawia, że elewacja budynku traci swój pierwotny kolor.

W takim przypadku warto skorzystać z usług firmy zajmującej się myciem elewacji. Profesjonalne czyszczenie elewacji z firmą UmyjemTo może pomóc przywrócić ścianom budynku dawny blask i świetność. Zabrudzenia są usuwane przy użyciu myjek ciśnieniowych z odpowiednio dostosowanym strumieniem wody. Dzięki temu mycie elewacji jest bezpieczne i nie uszkadza jej struktury.

Czyszczenie osadu z węgla i wyziewów kuchennych

Jakie zabrudzenia na elewacji można jeszcze usunąć? Na ścianach domów często pojawia się osad z węgla i wyziewów z wentylacji kuchennych. Tego rodzaju brudu z nawet trudno dostępnych miejsc również można się pozbyć przy pomocy myjki ciśnieniowej. Profesjonalne firmy zajmujące się czyszczeniem elewacji często korzystają z podnośników, co znacznie przyśpiesza prace i nie jest uciążliwe dla mieszkańców.

Czyszczenie elewacji z mikroorganizmów

Kolejnym zabrudzeniem, które zazwyczaj pojawia się na ścianach domów po północnej stronie, jest zielony nalot z porostów, grzybów i mchów. Powstaje on na elewacji szczególnie w miejscach zawilgoconych sprzyjającym rozwojowi mikroorganizmów. Taki nalot jest szkodliwy dla zdrowia, ponieważ przedostaje się do dróg oddechowych z powietrzem i przenika do wnętrza budynku przez ściany. Dlatego jak najbardziej uzasadnione jest czyszczenie elewacji z glonów. Bardzo istny element usuwania tego rodzaju zabrudzeń stanowi pokrycie ścian specjalnym środkiem grzybobójczym, który zapobiegnie ponownemu rozwojowi mikroorganizmów.

Usuwanie graffiti z elewacji

Szczególny rodzaj zabrudzeń na ścianach budynku stanowi graffiti. Jego usunięcie często wymaga zastosowania specjalnych środków do mycia elewacji, które poradzą sobie z farbą, a przy okazji nie uszkodzą struktury czyszczonej ściany. Zwłaszcza w takim przypadku warto rozważyć skorzystanie z usług firmy zawodowo zajmującej się myciem tego typu powierzchni.

Wiele zabrudzeń na elewacji nie stanowi większego wyzwania dla firm zajmujących się ich czyszczeniem. Warto także dbać o odpowiednią konserwację ścian domu, aby jak najdłużej mogły cieszyć oko pięknym wyglądem.