Gardenportal.pl

Dom i ogród

Markizy tarasowe: ochrona i elegancja na twoim tarasie

Markizy tarasowe

Markizy tarasowe dodają elegancji i są świetną ochroną przed słońcem, a także przed lekkim deszczem. Odpowiednio dobrane pozwolą w komforcie wypoczywać na tarasie, bez obawy o mocne słońce. Przeczytaj co należy wiedzieć o markizach tarasowych i jak je wybrać.

Markizy tarasowe to praktyczny i stylowy  dodatek na taras 

Wysokiej jakości markizy tarasowe to dodatek zarówno praktyczny, jak i dodający uroku. Dzięki nim można regulować światło i ciepło i stworzyć przytulną atmosferę na zewnątrz tarasu lub na balkonie. Z takim dodatkiem mocne słońce czy deszcz, nie są przeszkodą do spędzania czasu na zewnątrz. Regulacja kąta nachylenia, dowolny wybór materiału, sterowanie aplikacją mobilną, oświetlenie LED, liczne udogodnienia czynią ten produkt synonimem elegancji. Markizy tarasowe to osłony okienne zewnętrzne, których główną funkcją jest zacienianie. Można je zrobić na zamówienie w dowolnych wzorach, gładkich, w paski lub w kratę. Tkanina może być akrylowa, akrylowa z funkcją wodoodporną, a także poliestrowa powlekana PCV. Markiza tarasowa dobrana na przykład do elewacji budynku stworzy spójną całość i zapewni większą prywatność.

Dlaczego warto zdecydować się na te osłony okienne?

Przede wszystkim są one niezwykle estetyczne. Grubszy i wytrzymały materiał jest uniwersalny i pasuje dosłownie do wszystkiego. Po drugie, jeśli mamy markizę na zewnątrz, to zacieniamy też pomieszczenie w środku, bez ubytku światła. Korzystamy więc podwójnie, bo zarówno zewnątrz można odpoczywać z dala od promieni słonecznych, jak i w środku jest chłodniej i więcej cienia. Poza tym elegancka markiza w kremowym lub szarym kolorze to stylowy dodatek. Doskonale wygląda w klasycznych pasach, które kojarzą się z ciepłymi krajami i przyjemną estetyką. Markizy tarasowe to coś, w co warto zainwestować, bo jest to produkt na lata, który stworzy przytulną atmosferę i ochroni nas przed upałami.

markizyjpg.jpg

Czy wiesz, jak wybrać odpowiednią markizę?

Jeśli mowa o tym, jak dobrać markizę to warto wykazać się tutaj dokładnością i zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów. Po pierwsze warto wyznaczyć na tarasie taki fragment, który jest faktycznie używany i tam zamontować markizę. Poza tym cenna wiedza to praca słońca na tym odcinku. W ekspozycji południowej można montować duże markizy z parawanem bocznym. Z kolei w zachodniej, sprawdzi się taka z większym wysięgiem i roletą opuszczaną z belki frontowej. Kolejna sprawa to sposób montażu, bo rolety mogą być montowane do ściany, do sufitu lub do krokwi. Modele markiz różnią się także pod względem konstrukcji, bo mogą to być modele kasetowe lub otwarte.

Te pierwsze, w zależności od stopnia zabudowania chronią tkaninę, a czasem i ramiona markizy. Modele otwarte nie chronią konstrukcji po zrolowaniu. Kwestie techniczne dotyczące sterowania markizami to także istotny element. Jeśli komuś nie przeszkadza sterowanie ręczne, może wybrać markizy z korbą lub przekładnią korbową. Dla zwolenników nowoczesnego sterowania, najlepsze będą markizy z napędem elektrycznym, sterowane pilotem lub wyłącznikami.

Artykuł partnera.