Gardenportal.pl

Dom i ogród

Nowoczesny sprzęt ogrodniczy i rolniczy – sekatory elektryczne

Nowoczesny sprzęt ogrodniczy i rolniczy

Każdy, kto musiał przy użyciu ręcznego sekatora przyciąć nie dziesiątki, a setki pędów doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że po pewnym krótkim czasie nawet w przypadku najbardziej wygodnych narzędzi ręcznych, czujemy zmęczenie.

Dodatkowo nasza wydajność jest również mocno ograniczona w przypadku takiego rodzaju narzędzi i właśnie dlatego profesjonaliści sięgają po nieco inne rozwiązania, pozwalające na przykład na przycięcie drzewek owocowych czy też krzewów w mgnieniu oka na całej plantacji, znacznie mniejszym nakładem sił oraz wygodniej.

Profesjonalny sprzęt dla branży rolniczej i ogrodniczej

O ile narzędzia ręczne doskonale sprawdzają się w przypadku amatorskiego ogrodnictwa czy też niewielkich upraw, o tyle w przypadku profesjonalnego rolnictwa czy też ogrodnictwa konieczne będzie zastosowanie bardziej zautomatyzowanych rozwiązań. Sprzęt dla branży rolniczej, a także ogrodniczej to często rozwiązania oparte o pneumatykę oraz elektrykę. Wszystko po to by praca na naszych plantacjach lub uprawach roślin była jeszcze łatwiejsza i bardziej wydajna. Glebogryzarki, kosiarki samojezdne, traktorki ogrodowe, a nawet sadzarki pozwalają na znaczne zoptymalizowanie naszej pracy i nie marnowanie energii na niepotrzebne czynności. Innym przykładem takich urządzeń są sekatory i postęp jaki się w nich dokonał w ostatnich dziesięcioleciach.

Sekatory elektryczne – dla profesjonalistów

Sekatory elektryczne oferowane przez Sekatory.eu to pewnego rodzaju konkurencja zarówno dla sekatorów ręcznych, jak również pneumatycznych. Są to urządzenia które często kosztują nawet do 9000 zł, przez co znajdują one zastosowanie przede wszystkim wśród profesjonalistów. Tego rodzaju urządzenia wykorzystywane są wszędzie tam, gdzie do przecięcia są tysiące pędów w maksymalnie skróconym czasie. To również doskonały wybór w przypadku, gdy potrzebujemy przecinać grubsze gałązki, do których ścięcia będziemy potrzebowali więcej siły. Sekator elektryczny zrobi praktycznie wszystko za nas.

Nowoczesne sekatory i profesjonalny serwis

Profesjonalny sprzęt ogrodniczy taki jak sekatory elektryczne wymaga również nieco więcej uwagi i konserwacji. Tego typu urządzenia najlepszych marek bardzo często mają swoje dedykowane serwisy, a przed rozpoczęciem każdego sezonu musimy wykonać szereg zabiegów konserwacyjnych. Podobnie jak w przypadku innych urządzeń elektrycznych wykorzystywanych w ogrodnictwie i rolnictwie, poprzez konserwację i serwisowanie urządzeń znacząco wydłużymy ich żywotność. To jednak gra warta zachodu w przypadku dużych plantatorów, bowiem praca na sprzęcie elektrycznym jest wielokrotnie szybsza i wydajniejsza.