Gardenportal.pl

Dom i ogród

Bramy przesuwne – gdzie można je zamontować?

brama

Aby zamontować bramę przesuwną, trzeba dysponować odpowiednim miejscem. Gdzie można ją zastosować? Sprawdź te porady, gdy chcesz zdecydować się na nową bramę wjazdową!

Konstrukcja bram przesuwnych

Bramy przesuwne są obecnie bardzo często kupowane przez wielu inwestorów. Spotykane są na posesjach prywatnych oraz na terenie obiektów przemysłowych, między innymi zakładów produkcyjnych, magazynów.

Pod względem swojej konstrukcji bramy przesuwne – https://fello.pl/ogrodzenia/bramy-wjazdowe/ składają się z jednego skrzydła, które umieszczone jest na specjalnej konstrukcji przesuwnej. Dzięki temu może ona poruszać się na bok, aby otwierać i zamykać przejazd.

Bramy przesuwne – montaż

Aby wykonać montaż bramy przesuwnej, konieczne jest posiadanie właściwej przestrzeni po boku bramy. Powinna znajdować się ona w tej samej płaszczyźnie ogrodzenia co brama, dlatego wjazd nie może być cofnięty albo wychodzący poza linię ogrodzenia.

Długość ogrodzenia przy bramie przesuwnej powinna być równa co najmniej długości jej skrzydła, dlatego też nie ma możliwości realizacji bramy wtedy, gdy ogrodzenie jest zbyt krótkie.

Aby dobrać najlepszy wariant bramy, warto skontaktować się z firmą, która zajmuje się realizacją ogrodzeń na zamówienie. Wówczas jej pracownik może doradzić, jaka konstrukcja bramy będzie w danym miejscu optymalna.

Rodzaje materiałów na bramy przesuwne

Bramy przesuwne są produkowane z różnych materiałów, co przekład się również na ich estetyk oraz właściwości.

Obecnie największym zainteresowaniem wśród klientów cieszą się bramy przesuwne aluminiowe. Do ich produkcji wykorzystywane są profile ze stopów aluminium. Są lekkie, wytrzymałe, odporne na korodowanie, a także mogą być wykańczane na różne kolory jednolite lub mogą mieć wygląd drewna.

W sprzedaży dostępne są także bramy przesuwne o innych konstrukcjach, w tym bramy kute, które mają klasyczny wygląd, bramy stalowe, a nawet bramy drewniane. Szeroka gama modeli pozwala na dopasowanie konstrukcji do architektury budynku oraz do gustu inwestora.

Bramy przesuwne z napędem

Aby korzystanie z bramy przesuwnej było jeszcze wygodniejsze, warto wybierać modele wyposażone w napęd. Wówczas skrzydło bramy może przesuwać się automatycznie po naciśnięciu na przycisk pilota, co znacznie ułatwia wjazd i wyjazd z posesji.

Napędy do bram przesuwnych dobierane są w zależności od długości i ciężaru skrzydła bramy. Można zamówić je także w firmach wykonujących bramy przesuwne, dzięki czemu mogą one zapewnić kompleksową i fachową obsługę w montażu tego typu konstrukcji, a także w realizacji całego ogrodzenia.