Gardenportal.pl

Dom i ogród

Chcesz korzystać z ogrodu jesienią i zimą? Postaw na technorattanowe meble ogrodowe!

chcesz-korzystac-z-ogrodu-jesienia-i-zima

Sezon jesienno-zimowy w ogrodzie spędzamy głównie na okrywaniu wrażliwych roślin, grabieniu liści i przygotowywaniu przydomowej przestrzeni do mroźnych dni. Nie oznacza to jednak, że musimy rezygnować ze spotkań na świeżym powietrzu, nawet w chłodnej i mniej korzystnej aurze.

Postawmy na meble ogrodowe z technorattanu i cieszmy się wolnymi chwilami spędzonymi właśnie w ogrodzie. Dlaczego warto wybrać tak wykonane produkty?

Meble ogrodowe z technorattanu – na każdą (nie)pogodę

Wśród mebli ogrodowych, które można uznać za najtrwalsze, a do tego będące w stanie przetrwać nawet trudne warunki pogodowe, znajdujemy te wykonane z technorattanu. Dostępne np. w sklepie https://bazkar.pl/. Czym się wyróżniają spośród innych propozycji?

Przede wszystkim wytrzymałością oraz odpornością na uszkodzenia mechaniczne i warunki pogodowe. Technorattanowa plecionka, specjalnie wzmocniona, nie traci na swoich właściwościach pod wpływem działania niskich i wysokich temperatur, promieniowania słonecznego, opadów atmosferycznych czy wilgoci. Meble ogrodowe z technorattanu mogą być zatem użytkowane przez cały rok!

Łatwość utrzymania w czystości

Ważnym aspektem dla użytkowników jest łatwość utrzymania w czystości. W końcu czasochłonne czyszczenie mebli ogrodowych nie jest tym, na co domownicy chcą przeznaczać czas. W przypadku technorattanowych mebli ogrodowych nie trzeba się martwić o ten aspekt.

Do utrzymania w czystości wystarczy wilgotna ściereczka. Trudniejsze zabrudzenia można za to usunąć za pomocą ściereczki namoczonej w roztworze z wody i delikatnego detergentu do czyszczenia. W przeciwieństwie do innego rodzaju mebli ogrodowych, te bazujące na technorattanie są odporne na tłuste plamy czy pozostałości po słodkich i kolorowych napojach. Można zatem do woli biesiadować w przydomowej przestrzeni i cieszyć się czasem z bliskimi czy znajomymi, a sprzątanie po spotkaniu na świeżym powietrzu nie zajmuje mnóstwa czasu.

Uniwersalna, a zarazem nowoczesna estetyka

Jeszcze jedno, co przekonuje do wyboru mebli ogrodowych z technorattanu, to ich estetyka. Mamy bowiem do czynienia z technorattanową plecionką, która jest tworzywem sztucznym, ale wizualnie przypominającym naturalny rattan. Meble tego rodzaju występują w szerokiej palecie kolorystycznej i rozmaitych zestawach. Do tego technorattan jest łączony z innymi materiałami, np. metalowymi podstawami czy szklanymi blatami na stolikach.

Dzięki temu użytkownicy mogą wybrać zestaw technorattanowych mebli ogrodowych, które wpiszą się w naturalny, prowansalski czy skandynawski charakter przestrzeni zewnętrznej. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby stworzyć aranżację zdecydowanie bardziej nowoczesną, minimalistyczną, a zarazem niezwykle oryginalną.

Stawiając na technorattanowe meble ogrodowe, można liczyć na ich funkcjonalność, wysoki komfort użytkowania oraz wyjątkowe walory wizualne. To doskonały wybór na każdą porę roku, w tym na sezon jesienno-zimowy.

Artykuł promocyjny.