Gardenportal.pl

Dom i ogród

W jaki sposób oświetlić niewielką garderobę? Kilka wskazówek

w jaki sposób oświetlić niewielką garderobę

Miejsce na garderobę, nawet tę niewielką, można wygospodarować nawet w skromnym metrażem mieszkaniu. To doskonały sposób na uporządkowanie przestrzeni, a przede wszystkim organizację szafy. Jak jednak oświetlić małą garderobę, aby była ona funkcjonalna podczas codziennego użytkowania? Podpowiadamy kilka wskazówek.

Minimalistyczne oświetlenie

W niewielkich pomieszczeniach każdy centymetr przestrzeni ma znaczenie. W małej garderobie rezygnujemy z dużych rozmiarów lamp wiszących czy też obszernych żyrandoli. Zamiast tego wybieramy oświetlenie, które jest minimalistyczne, ale wciąż bardzo funkcjonalne. Mowa chociażby o plafonach, które można znaleźć na stronie https://lightplus.pl/.

Plafony mają niemalże płaskie konstrukcje i w niewielkim stopniu odstają od powierzchni sufitu. Sprawdzają się zatem w najmniejszych, niewymiarowych czy niskich garderobach. Ich atutem jest fakt, że równomiernie oświetlają całą przestrzeń. Ponadto znaleźć wśród nich można propozycje, które są ciekawe wizualnie i wpisują się w klimat najmodniejszych w tym roku aranżacji wnętrzarskich.

Oświetlenie szynowe – modne i praktyczne

Jeśli interesuje nas nie tylko to, co praktyczne, ale i odpowiadające aktualnym trendom, możemy postawić na oświetlenie szynowe. Ta propozycja jest również minimalistyczna, uniwersalna, a zarazem niezwykle funkcjonalna.

Małe punkty świetlne umieszczane są na prowadnicach. Możliwe jest ich przesuwanie względem całej długości szyn. Dodatkowo posiadają ruchome głowice, a to oznacza, że można precyzyjnie dopasować sposób oświetlenia garderoby.

Oczka wpustowe – nie tylko do sufitu podwieszanego

Funkcjonalne, a zarazem energooszczędne oświetlenie to oczka wpustowe. Można je zastosować w suficie podwieszanym, lecz dostępne również te natynkowe, które montuje się w standardowym suficie. Równomiernie rozmieszczone efektywnie oświetlają całą garderobę. Są przy tym bardzo minimalistyczne, a zarazem nowoczesne.

LED-owe źródła światła odpowiadają za to za ich energooszczędność. Jeśli dodatkowo zdecydujemy się na integrację z czujnikami ruchu, korzystanie z garderoby będzie czystą przyjemnością!

Na to zwróć uwagę!

Na co jeszcze zwrócić uwagę podczas wybierania oświetlenia do małej garderoby? Na estetykę i styl zastosowanych lamp. Zwykle tak zorganizowana przestrzeń przylega do sypialni. Charakter tego pomieszczenia powinien być zatem spójny z aranżacją sypialnianą. Poza tym oświetlenie garderobiane i sypialniane może się uzupełniać.

Pamiętajmy również o tym, aby odpowiednio dobrać barwę i moc światła oświetlenia stosowanego w garderobie. Chodzi o to, by uniknąć przekłamania kolorów czy nienaturalnego wyglądu, bo wpływa to trudność w dobieraniu codziennych stylizacji.

Mała garderoba może być praktyczna, wygodna w codziennym użytkowaniu, a do tego stylowa. Skorzystajmy z powyższych wskazówek, dobierzmy odpowiednie punkty świetlne i cieszmy się modną i ciekawie zaaranżowaną garderobą. Niech przestrzeń ta będzie nie tylko funkcjonalna.

Artykuł partnera.