Gardenportal.pl

Dom i ogród

Co wpływa na dobry sen, czyli jak urządzić sypialnię?

Kiedy udało Ci się dobrze wyspać? Nie ma to, jak zdrowy sen! Jest on potrzebny do funkcjonowania organizmu i jest niezbędny, aby móc zachować optymalny stan fizyczny, ale również psychiczny. Czy wiesz, że dorosły człowiek powinien spać mniej więcej 8 godzin w ciągu każdej dobry? Oczywiście nie liczy się tylko ilość, ale też jakość snu! Jak urządzić sypialnie, aby zachować należyty komfort w nocy? Sprawdź, jak powinna być zaaranżowana sypialnia i co powinno się w niej znaleźć!

Królewskie łóżko

Łóżko to przecież podstawa sypialni. Ważne, aby było wystarczająco duże i miało dostosowaną do użytkownika twardość materaca. Na szczęście coraz więcej producentów pozwala na niezobowiązujące wypróbowanie materaca i bezpłatny zwrot w razie, gdy okaże się nieodpowiedni dla danej osoby.

Oświetlenie

W sypialni warto stworzyć przytulny klimat. Zaleca się stosowanie światła żółtego i ciepłego. Dobrze sprawdzi się światło boczne w postaci kinkietów i lampek nocnych, szczególnie przydatnych przy wieczornej lekturze książki. W sypialni postaw na zaciemniające rolety i zasłony, aby uzyskać efekt całkowitej ciemności. Takie warunki sprzyjają odprężeniu i zapobiegają niechcianym pobudkom nad ranem.

Cisza

Jeśli mieszkasz w ruchliwym centrum miasta, musisz wziąć to pod uwagę już przy planowaniu przeznaczenia pomieszczeń. Dobrze, aby sypialnia była umiejscowiona w możliwie najcichszej części mieszkania. Jeśli jednak warunki aranżacyjne na to nie pozwalają, dobrze jest zainwestować w rozwiązania, które pomogą uporać się z hałasem, takie jak: dźwiękoszczelne okna, panele akustyczne czy podwieszane sufity.

Dekoracje

Zainwestuj przede wszystkim w funkcjonalny i piękny zagłówek, który będzie dekorował łóżko i spełni funkcje praktyczne podczas wieczornego wypoczynku. Wyjątkowo okazale prezentują się zagłówki pikowane, zamszowe lub z naturalnych tkanin w stylu eko. Pamiętaj również o wprowadzeniu do sypialni zieleni. Zainwestuj w rośliny oczyszczające powietrze, aby spało ci się jeszcze lepiej. Dobrym pomysłem jest również inwestycja w nawilżacz powietrza i dyfuzor zapachowy, które sprawią, że poczujesz się w swojej sypialni, jak w najlepszym SPA.

Praktyczne meble

Chociaż w sypialni najważniejszym meblem jest łóżko, zawsze możesz wprowadzić własne rozwiązania. Co powiesz na toaletkę, przy której wykonasz codzienny makijaż lub wieczorną pielęgnację? A może sekretarzyk, przy którym spokojnie spiszesz w dzienniku myśli z całego dnia? Być może chcesz tam umieścić wygodny fotel? Ogranicza Cię tylko Twoja wyobraźnia!

Wygodny układ pomieszczenia

Podstawą aranżacji w sypialni jest oczywiście miejsce do spania, czyli wygodne łóżko, ale  przecież w sypialni często przechowujemy pościel czy ubrania. Nierzadko pomieszczenie to łączy się z garderobą lub ma bezpośrednie przejście do łazienki. Dlatego przy inteligentnym projektowaniu wnętrza warto zgłosić się po pomoc do ekspertów od aranżacji, czyli architektów wnętrz. Wejdź na stronę: https://baltic-interiors.com/ i przejrzyj portfolio realizacji – na pewno znajdziesz wśród nich inspiracje dla swojego wnętrza!