Dlaczego warto zainwestować w domek mobilny?

Całoroczne domki mobilne to sposób na szybkie zagospodarowanie przestrzeni na każdej działce. Domy mobilne powstają bardzo szybko, dzięki czemu inwestorzy nie muszą martwić się ilością czasu, jaki normalnie by musieli poświecić na budowę niewielkiego domu typu dom 35m2 całoroczny. Domek mobilny może stanąć w dowolnym miejscu — nie ma żadnego problemu z realizacją inwestycji. W artykule wyjaśniamy, dlaczego warto zdecydować się na całoroczne domy mobilne i w jakich sytuacjach są to bezkonkurencyjne rozwiązania.
1. Domek mobilny dla wszystkich
2. Całoroczne domki mobilne na każdą działkę
3. Domki mobilne całoroczne na działkach rolnych i dzierżawionych
Dom mobilny wyróżnia się nowoczesnym projektem i najwyższą jakością materiałów, z których jest wykonany. Domek mobilny całoroczny z powodzeniem zastąpi tradycyjny domek letniskowy i przyczepę kempingową. Każdy, kto zastanawia się nad takim domkiem, może wybrać opcję pod klucz. Mobilny domek można zamówić również w wersji podstawowej. Każdy może indywidualnie dopasować do swoich potrzeb wyposażenie dodatkowe. Domek mobilny całoroczny może mieć różną powierzchnię. Może to być na przykład dom 35m2 lub większy (w wersji XXL).
Domek mobilny dla wszystkich
Mobilne domki letniskowe są komfortowe w użytkowaniu. Mieszka się w nich jak w normalnym domu. W domku mobilnym można mieć salon a aneksem kuchennym, sypialnię, osobne pokoje, łazienkę i przedpokój. To oczywiście zależy od modelu i wielkości wybranego domku. Dodatkowo można mieć okazały zadaszony taras. Ciekawostką jest domek mobilny całoroczny w wersji bliźniaczej. Inwestorzy mogą wskazać, jakie chcą mieć wyposażenie domku. Jest to dogodna opcja, gdyż od razu można odebrać klucze do domku w 100% przygotowanego do zamieszkania, bez ryzyka, że coś nie będzie pasować.
Całoroczne domki mobilne na każdą działkę
Posiadanie własnej działki lub użytkowanie działek typu ROD było zawsze popularne. Olbrzymi wzrost zainteresowania działkami można było zauważyć w czasie trwania stanu epidemii w Polsce. Ceny działek poszybowały wówczas mocno w górę, a powodem było zamrożenie branży turystycznej. Obecnie wakacyjne pobyty hotelowe lub w ośrodkach wczasowych są bardzo drogie. Konsumenci preferują więc wypoczywanie na własnych działkach. Dzięki istnieniu domków mobilnych nikt już nie musi obawiać się skomplikowanych procedur związanych z budową domu.
W przypadku działek ROD zgodnie z regulaminem można postawić drewnianą altanę. Wiele osób korzysta z domków murowanych (najczęściej jest to stan zastany). Jeśli jednak w mieście dojdzie do podjęcia decyzji o przeprowadzeniu ważnej inwestycji, a ROD będzie na jej trasie, to można się spodziewać utraty prawa do korzystania z działki. Odszkodowania nie są wielkie. Jeśli ktoś ma dom mobilny, to jest w stanie zlecić jego transport na inną działkę.
Domki mobilne całoroczne na działkach rolnych i dzierżawionych
Okazją do atrakcyjnego wypoczywania na przykład nad morzem, rzeką czy jeziorem są działki rolne i przeznaczone do dzierżawy. Działki tego typu mogą wykazywać poważny problem ze stałą zabudową. Natomiast można na nich stawiać domki mobilne i przyczepy. Takie działki mogą też służyć za pola namiotowe, ale nie każdy chce spędzać urlop w namiocie. Właściciel dużej działki rolnej nad morzem może zainwestować w domki mobilne i czerpać z nich zysk. Może też oddawać w dzierżawę samą działkę na wiele lat. W praktyce wygląda to tak, że w dzierżawę idą działki 100 – 500 m2, na których każdy, kto podpisał umowę dzierżawy, może na własny użytek postawić domek mobilny.