Gardenportal.pl

Dom i ogród

Funkcjonalna łazienka w stylu industrialnym – jak ją zaprojektować? 

meble industrialne do łazienki

Styl industrialny cieszy się coraz większym zainteresowaniem inwestorów, którym zależy na połączeniu funkcjonalności z oryginalnością. Co więcej, tego typu aranżacje bardzo dobrze sprawdzą się zarówno w mniejszych, jak i większych łazienkach ze względu na możliwość wyboru mebli w różnych wymiarach i opcję umieszczenia większej liczby luster lub dodatkowego światła, które optycznie powiększają wnętrze. Dlatego warto dowiedzieć się, na co zwrócić szczególną uwagę podczas projektowania łazienki w stylu industrialnym i zyskać wnętrze, które zachwyci swoim designem oraz praktycznością.

Czym powinny wyróżniać się meble industrialne do łazienki?

Projektując łazienkę w stylu industrialnym, można łatwo zauważyć, że w dużej mierze polega on na łączeniu surowych materiałów, najczęściej drewnianych, betonowych lub metalowych, z mocniejszymi kolorami, które stanowią dla nich oryginalny kontrast. Dlatego w industrialnej łazience można często spotkać się ze ścianami imitującymi beton, a także z drewnianymi meblami z dodatkiem głębokich kolorów (na przykład czerni, butelkowej zieleni czy ciemnej czerwieni) czy odsłoniętymi rurami oraz instalacjami wodno-kanalizacyjnymi. Tego typu elementy montażowe stanowią dodatkową dekorację łazienek w stylu industrialnych i nie wymagają ukrywania ich za specjalnymi filarami czy meblami. Jest to z pewnością cecha, która wyróżnia industrialne łazienki i dodaje im niepowtarzalnego charakteru.

meble industrialne do łazienki

Wybierając meble industrialne do łazienki, warto przede wszystkim zwrócić uwagę na propozycje o prostej, geometrycznej bryle z wykorzystaniem metalowych lub drewnianych elementów. Świetnie sprawdzą się meble utrzymane w ciemniejszych kolorach, ale niesłabnącym zainteresowaniem inwestorów cieszą się również połączenia jasnego drewna z czernią lub butelkową zielenią. Co więcej, w stylu industrialnym często można spotkać się z otwartymi półkami, które również będą idealnym miejscem na dodatkowe ozdoby, na przykład przemysłowe lampy czy stojaki z metalu. Wysokiej jakości propozycje mebli industrialnych do łazienki oferuje między innymi producent Gante, który ponadto dba o wysoką jakość wykończenia wszystkich produktów.

Starannie wykonane meble industrialne do łazienki, które okażą się inwestycją na lata

Remont łazienki zwykle nie należy do najmniejszych wydatków, co sprawia, że warto zdecydować się na inwestycję w wytrzymałe i świetnie prezentujące się produkty. Wysokiej jakości meble industrialne do łazienki powinny wyróżniać się odpornością na działanie niekorzystnych czynników zewnętrznych, takich jak wilgoć, zmienne temperatury czy różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Wówczas zyskamy pewność, że mimo trudnych warunków panujących w łazience nie będą się one odkształcać czy tracić na wyrazistości swoich kolorów. Ponadto dla wielu osób ważną cechą staje się zastosowanie dodatkowych udogodnień, takich jak cichy domyk szuflad czy możliwość zastosowania organizerów, które czynią łazienkę bardziej funkcjonalną.

Starannie zaprojektowany styl industrialny w łazience to godna uwagi propozycja dla osób, które cenią sobie nowoczesny, ale minimalistyczny design połączony z surowymi, naturalnymi materiałami. Warto wspomnieć, że tego typu łazienki świetnie sprawdzą się w mieszkaniach, które w całości są utrzymane w podobnym stylu, ale równie dobrze będą się prezentować w połączeniu z wnętrzami utrzymanymi w duchu minimalistycznym lub nowoczesnym. Wówczas łazienka może stać się oryginalnym przełamaniem stylu, który przeważa w danej nieruchomości.