Gardenportal.pl

Dom i ogród

Funkcjonalne i bezpieczne łóżko dla dwójki dzieci.

łóżko dla dwójki dzieci

Dobrym pomysłem jest pokój dla dwójki dzieci. Jeśli różnica wieku między rodzeństwem nie jest duża, możemy być pewni, że nasze dzieci i tak będą chciały spędzać większość czasu w ich towarzystwie. Zabawa, odrabianie lekcji, przygotowywanie się do snu, każda czynność staje się przyjemniejsza, jeśli możemy dzielić się nią z najbliższymi. Jak urządzić pokój dla rodzeństwa? Kluczem do sukcesu jest wydzielenie stref – odpoczynek, zabawa i nauka. Dzięki temu nawet niewielkie pomieszczenie będzie funkcjonalne, wygodne i piękne.

Cechy idealnego łóżka dla rodzeństwa

Łóżeczko dla dwojga dzieci jest zwykle uwarunkowane warunkami mieszkaniowymi. Jeśli dzieci są w podobnym wieku i mieszkają w małym pokoju, takie rozwiązanie może okazać się strzałem w dziesiątkę. Czym kierować się przy wyborze łóżka dla dwójki małych dzieci? Najpierw musisz wziąć pod uwagę wygodę, spanie dwóch osób w jednym łóżku powinno być wygodne. Najważniejszymi kryteriami doboru są wiek dziecka. To pozwoli Ci wybrać konkretny model. Bezpieczeństwo to kolejny ważny aspekt, w tym przypadku musisz również najpierw wziąć pod uwagę wiek dziecka. Im jest mniejsze, tym bardziej trzeba na to zwracać uwagę. Łóżka dziecięce nie mogą mieć żadnych wystających lub ostrych elementów, ani być zbyt wysokie. Dzieci będą podskakiwać na łóżku i będą przewracać się lub przewracać więcej niż jeden raz. Dlatego konstrukcja tego mebla musi być bardzo wytrzymała, aby łóżko nie uginało się i nie łamało pod wpływem nacisku.

Łóżka piętrowe dla rodzeństwa 

Łóżka piętrowe cieszą się popularnością od dawna. Stanowią doskonałe rozwiązanie problemu spania w mieszkaniu o ograniczonej przestrzeni i są świetną inspiracją do wielu dziecięcych zabaw. Większość dzieci ma trudności ze snem nawet na górze. Małe dzieci uwielbiają łóżka piętrowe. Tego typu rozwiązanie dotyczy również mieszkań studenckich, gdzie zaludnienie przekłada się bezpośrednio na koszty wynajmu. Dla naszych pociech warto wybrać łóżko drewniane lub łóżeczko z ozdobną (najczęściej bajkową) skorupą. W takim łóżeczku sen dziecka będzie bardzo szczęśliwy. Starsze nastolatki i dorośli zazwyczaj wolą łóżka ze stalową ramą. Meble tego typu są bardzo mocne i trwałe. Doskonale komponują się z nowoczesnymi aranżacjami. Oprócz materiału, z którego wykonane jest łóżko piętrowe, ważne są również inne jego walory użytkowe.

Łóżko podwójne wysuwane

Łóżko podwójne wysuwane to bardzo funkcjonalny mebel, który w nocy może służyć dwóm osobom, a w ciągu dnia stać się stylową sofą. Idealny mebel do pokoju gościnnego lub dziecięcego. Świetna alternatywa dla łóżek piętrowych. To łóżko jest bardzo praktyczne. Na pierwszy rzut oka okaz wygląda jak zwykłe łóżko pojedyncze. Jednak pod nim znajduje się dodatkowe rozkładane łóżko dla drugiego dziecka! Jeśli więc mamy pokój dla rodzeństwa na niewielkiej przestrzeni, idealnie sprawdzi się dwuosobowe rozkładane łóżko. W ciągu kilku chwil mogliśmy wyciągnąć drugą część sypialną i schować ją po nocy, aby odzyskać przestrzeń w pokoju dziecięcym.