Gardenportal.pl

Dom i ogród

Gotowe projekty domów szkieletowych

dom szkieletowy

Domy szkieletowe ze względu na to, że Polacy są przywiązani do technologii budowanej mają w Polsce zarówno wielu wielbicieli, jak i również krytyków. Za to w pozostałych krajach domu szkieletowe cieszą się dużą popularnością. Do ich zalet zaliczyć możemy, m.in. odpowiednie trzymanie ciepła, szybkość budowy, jak również to, że wykonane mogą być z ekologicznych materiałów. Nie możemy zapominać o tym, że domy szkieletowe, dzięki znakomitym projektantom, urzekają swoim wyglądem. 

Projekty domów drewnianych

Kategoria, do jakiej zaliczyć możemy gotowe projekty domów szkieletowych obejmuje domy zaprojektowane w systemie szklistego drewnianego. Dom według  gotowego projektu domu szkieletowego drewnianego buduje się znacznie szybciej niż dom, który został zaprojektowany w technologii standardowej. Dom szkieletowy może być także domem przyjaznym otoczeniu. Domy szkieletowe drewniane to budynki niejednokrotnie ekologiczne zrobione z naturalnych materiałów.

Na jakie projekty zwrócić uwagę?

W ofercie specjalnych biur architektonicznych odnajdziemy duży wybór gotowych projektów domów szkieletowych. Wedle własnego uznania na wyjątkową uwagę zasługuje szczególnie parę kategorii takich projektów. Pierwszą spośród nich są projekty domów szkieletowych innowacyjnych. To doskonałe rozwiazanie dla wielbicieli, jakich interesują rozwiązania strukturalnych oraz nowoczesny styl. Tego rodzaju projekty zakładają zastosowanie naturalnych środków pozyskiwania energii, takich jak na przykład ocieplanie wnętrz za pomocą pomp ciepła.

Projekty domów szkieletowych: domy parterowe, z poddaszem, piętrowe

Systematycznie powiększająca się propozycja projektów domów szkieletowych jest jeszcze bogatsza w niezwykle innowacyjne, praktyczne projekty domów. Do wyboru mamy, zarówno projekty domów szkieletowych parterowych (w stylu amerykańskim), jak również bezpiecznych domów z poddaszem (użytkowym bądź do adaptacji) i budynków szkieletowych piętrowych. Każdy spośród wyszczególnionych typów posiada własne wady oraz zalety, natomiast trzeba zwrócić uwagę na to, ż wszystkie projekty są zaprojektowane w taki sposób, żeby zagwarantować ludziom jak największą wygodę oraz zapewnić możliwości urządzania pomieszczeń według uznania. 

Co musimy wiedzieć?

Wielu specjalistów zwraca uwagę na słabej klasy budowę domów szkieletowych. Niestety niewykwalifikowane firmy montażowe bądź też nie stosowanie się do głównych reguł, jakie obowiązują na budowie przenosi się na wysokie koszty eksploatacyjne korzystania z domu. W związku z tym postawienie takiego domu warto powierzyć profesjonalnej firmie.

Jeżeli interesują Cię projekty domów, zajrzyj na stronę https://archido.pl/12-projekty-domow