Gardenportal.pl

Dom i ogród

Grille w sklepie z akcesoriami do ogrodu – jakie wybrać?

ogród

Sezon grillowy uroczyście rozpoczyna w Polsce weekend majowy. Dłuższy odpoczynek od pracy i codziennych obowiązków sprzyja rodzinnym spotkaniom i wspólnemu grillowaniu. Warto zatem nie czekać na ostatnią chwilę i już wcześniej przygotować się do wiosennego garden party. W sklepach z akcesoriami do ogrodu znajdziemy wiele urządzeń do grillowania, które uświetnią ten czas. Rodzi się jednak pytanie, jakie wybrać, aby było nie tylko smacznie, ale przede wszystkim zdrowo?

Na co zwracać uwagę podczas kupna urządzeń do grillowania?

Można kierować się rozmiarem, funkcjonalnością, a nawet estetyką. Jednak wszyscy wytrawni outdoorowego przygotowywania posiłków przyznają, że najważniejszym kryterium powinna być mobilność. I choć duże, masywne grille, jakie można spotkać w wielu sklepach z akcesoriami do ogrodu pozwalają na szybkie przyrządzenie jedzenia nawet dla dużej grupy ludzi, nie okażą się praktyczne podczas grillowania poza domem. Nie wspominając o czasie, który później należy poświęcić na ich żmudne czyszczenie. A niewielki grill to niewiele wysiłku, a mnóstwo możliwości. Doskonale sprawdzi się na rodzinnych wycieczkach za miastem, a nawet podczas grillowania na tarasie lub balkonie, czyli w miejscach o ograniczonej powierzchni.

Grill klasyczny? A może bezdymny?

Odwiedzając sklep z akcesoriami do ogrodu można znaleźć wiele rozmaitych propozycji. Jak się okazuje, nie tylko zróżnicowanych pod względem wielkości, ale również … sposobu użytkowania! Mowa w tym przypadku o grillach bezdymnych, które szturmem wdarły się na polski rynek, zjednując szerokie grono zadowolonych odbiorców. Ich starannie przemyślana konstrukcja została tak opracowana, aby oddzielać rozpalony węgiel od tłuszczu, chroniąc przed wytwarzaniem się wielu szkodliwych substancji. Poza ich ogromną funkcjonalnością, uwagę przyciągają designerskim wyglądem oraz łatwością rozpalenia. Urządzenie jest gotowe do użycia zaledwie w przeciągu kilku minut. A wszystko za sprawą wbudowanego wentylatora i cyrkulacji powietrza, która pozwala utrzymać stałą temperaturę podczas grillowania. Grille bezdymne ma w swojej ofercie marka LotusGrill, której produkty posiada niejeden sklep z akcesoriami do ogrodu, zarówno stacjonarny, jak i internetowy.

Pamiętaj o akcesoriach umilających odpoczynek!

Urządzenia do grillowania to nie jedyne sprzęty, jakie oferuje sklep z akcesoriami do ogrodu. Aby lato nabrało kolorów, warto zapewnić sobie komfortowe miejsce do odpoczynku. Świetnie w tym zakresie sprawdzą się leżaki, których dogodne wymiary, funkcjonalny projekt oraz przyjemna kolorystyka dopełnią niejedne letnie Garden Party.