Gardenportal.pl

Dom i ogród

Jak najlepiej wybrać ławy drewniane?

ława drewniana

Salon to domowe centrum życia prywatnego oraz towarzyskiego. Nieważne, czy jest to mały pokój w mieszkaniu w budownictwie wielorodzinnym, lub duże pomieszczenie w nowoczesnym domu jednorodzinnym – musi być zaaranżowany tak, aby domownicy chcieli w nim spędzać czas. Wygodnym oraz można stwierdzić, iż koniecznym meblem salonowym jest ława. Od jakiegoś czasu niezaprzeczalną furorę robią ławy drewniane, które doskonale się prezentują. Jakie są ich największe zalety?

Ławy drewniane do salonu

Ławy oraz stoły to potrzebne meble w każdym domu ze względu na ich bardzo praktyczne wykorzystanie. W owej grupie dostępne są tradycyjne jak również innowacyjne ławy oraz stoły do salonu prezentujące się powodzeniem wzorów, form oraz odcieni. Wielbicielom tradycyjnych rozwiązań oferowane są eleganckie ławy zrobione z drewna. Można również dobrać ciekawe stoły kawowe w niezwykłych oraz futurystycznych kształtach. W wielu sklepach dostępne są modele rozkładane, dwupoziomowe, podnoszone oraz z zarządzaną wielkością.

Jak dobrać ławy drewniane do salonu?

Szczególnie powszechne są niewątpliwie ławy drewniane do salonu. Sprawdzają się bez względu na styl, w jakim urządziliśmy salon. Mogą nadać standardowego szyku we własnym living roomie czy szczypty fantazji. Wszystko zależy od tego, na jaki rodzaj się zdecydujemy. Drewno jest produktem niezwykle wytrzymałym oraz łatwym w obróbce, więc w tymże przypadku można pozwalać sobie na totalne poluźnienie wodzy wyobraźni oraz dowolność w wyborze. W salonie skandynawskim niebanalnym elementem wystroju może być na przykład pień drzewa, spełniający rolę stołu. Będą tu także pasować lekkie, proste ławy z drewnianym blatem oraz metalowymi nogami, nie jedynie pomalowanymi na czarno, jednak także w odcieniu białym. Z wystrojem w stylu skandynawskim ładnie łączą się stoły kawowe z jasnym blatem i zimnymi nogami w stylu retro, z białą wstawką, na przykład białym przodem półeczki i całe w bieli. W pomieszczeniach prowansalskich białe stoły kawowe mają rzeźbione nogi, jakie są elementem dodającym delikatności oraz przyciągającym uwagę.

Ława oraz jej praktyczne wartości

Ława powstała w celach praktycznych – miała w zamierzeniu służyć jako praktyczne miejsce do układania napojów, drinków, potraw lub przedmiotów. Natomiast wraz z pojawianiem się jeszcze większej ilości odmian, wytwórcy dokładają też funkcje kolejne. Ława drewniana z szufladą pod spodem zapewnia też miejsce do trzymania pewnych rzeczy nie wartych pokazywania. Dzięki wykorzystaniu półeczki będą mogły być schowane przed wzrokiem.