Gardenportal.pl

Dom i ogród

Remont mieszkania w starej kamienicy – co nas czeka?

remont mieszkania w kamienicy

Remont mieszkania zawsze jest dużym wyzwaniem. Tym większym, gdy stykamy się ze starym budownictwem, a do takiego niewątpliwie należą kamienice. Zanim przystąpimy do poszczególnych prac budowlanych warto zastanowić się nad tym na jakie przeszkody możemy natrafić i co może nas zaskoczyć.

Wiek robi swoje

Czasu się nie oszuka. Budynki, które lata świetności dawno mają za sobą są specyficzne i kiedy decydujemy się na remont mieszkania w takim budownictwie musimy pamiętać, że stan techniczny zapewne nie będzie należał do zadowalających. Przede wszystkim powinniśmy zwrócić uwagę na stan poszczególnych instalacji, takich jak: grzewcza, kanalizacyjna czy elektryczna. Może okazać się bowiem, że większość z nich będzie po prostu co wymiany, co pociąga za sobą koszty i konieczność zatrudnienia odpowiednich fachowców. Jeśli natomiast nie będzie konieczna wymiana całej instalacji, to zapewne przyda się jej odnowienie.

Ściany i podłogi

Kolejną rzeczą, na którą  z pewnością trzeba zwrócić uwagę to stan, w jakim znajdują się ściany i podłogi. Często zdarza się, że wymagają one wyrównania. A już na pewno należy pozbyć się starych warstw i okładzin. Każda taka praca oprócz fizycznego zdarcia tych powłok wiąże się z zapakowaniem i utylizacją odpadów. Niekiedy może to być problemowe i czasochłonne. Podczas remontu mieszkania w kamienicy może się okazać, że konieczne jest także zdarcie starych i wykonanie nowych tynków na ścianach.

Im dalej w las…

Kiedy mamy względnie przeanalizowany stan surowy warto zajrzeć do tego co dalej. Przy remoncie generalnym mieszkania w kamienicy prawie pewne staje się to, że trzeba będzie dokonać kapitalnego odświeżenia łazienki oraz kuchni. Remont tych pomieszczeń wymaga konieczności zaangażowania fachowców w danej dziedzinie (np. hydraulik czy glazurnik).

Kompleksowo i bezproblemowo

Remont to także stres i problemy z koordynacją wszelkich działań. Stwarza to kłopoty zwłaszcza dla tych, którzy na co dzień nie stykają się z tematami budowlanymi i nie mają doświadczenia w tym zakresie. Zatem, aby remont nie był przykrym i stresującym obowiązkiem warto zaufać fachowcom i powierzyć kompleksowe wykończenia wnętrz Warszawa firmiektóra się na tym naprawdę zna i ma duże doświadczenie. Specjaliści w swej dziedzinie zajmą się poszczególnymi pracami budowlanymi i bez problemu wykonają wszelkie roboty w odpowiedniej kolejności. Powierzając remont mieszkania profesjonalnej firmie nie ma obaw, że coś nie zostanie dopilnowane czy wykonane w sposób niewłaściwy. Wybór jednej firmy do generalnego remontu mieszkania to postawienie na pewność, rzetelność i kompleksowość działań.

Profesjonalne podejście oraz kompleksowość działań przy pracach związanych z remontem mieszkania w Warszawie oferuje firma Baltic Interiors – https://baltic-interiors.com/wykonczenia-wnetrz-warszawa/.