Gardenportal.pl

Dom i ogród

Jak wybrać dekoracyjne oświetlenie do salonu?

oświetlenie salon

Salon to miejsce, w którym spędzamy większość wolnego czasu. Jest to również przestrzeń reprezentatywna każdego domu. Gdy przychodzą goście czy znajomi, zazwyczaj zasiadamy w salonie. Każdy z nas chce pochwalić się zadbanym i modnym wnętrzem, jednak aby tak było, trzeba pomyśleć również o dodatkach takich jak dobre oświetlenie, które z wykończeniem tworzą wspólną całość. Jakie nowoczesne oświetlenie wybrać do salonu?

Dekoracyjne oświetlenie salonu

Poszukiwania idealnego, nowoczesnego oświetlenia do salonu należy rozpocząć od sprecyzowania indywidualnych preferencji. Najlepiej zastanowić się, jaki styl jest nam najbliższy i na jakim rodzaju światła nam zależy. Dobrze jest pomyśleć, aby przestrzeń salonowa dawała możliwość dobrego oświetlenia oraz jego regulacji. W salonie nie musimy ograniczać się do jednego rodzaju lamp, w końcu pięknie wyglądające oświetlenie jest wspaniałym dodatkiem oraz dekoracją całego pomieszczenia.      

Nowoczesne oświetlenie salonu

Jest wiele rozwiązań, które można zastosować, aby salon był dobrze i nowocześnie oświetlony. Warto zastanowić się, czy chcemy jedną, ale dającą dobre światło lampę wiszącą, czy może połączymy ją z kinkietem lub lampą stojącą. Podstawowym wyborem jest oczywiście żyrandol. Doskonale oświetla on całe pomieszczenie i zazwyczaj nie potrzebuje towarzystwa.

Jeśli jednak lubimy oglądać filmy i seriale w półmroku, dobrym rozwiązaniem jest nowoczesne oświetlenie do salonu w formie kinkietu lub lampy stojącej. Odpowiednio dobrane zdecydowanie podkreśli charakter pomieszczenia.

Nowoczesne oświetlenie salonu   

Najmodniejszym oświetleniem salonu jest połączenie drewna i czerni lub czerni i złota. Praktycznym i dobrze wyglądającym rozwiązaniem jest zastosowanie potrójnych lamp wiszących, natomiast przy dobieraniu kinkietów doradza się kierowanie minimalizmem i prostotą. Lampy stojące powinny współgrać z całością i być odpowiednim dekoracyjnym dodatkiem do nowoczesnego salonu.