Gardenportal.pl

Dom i ogród

Jak wybrać klimatyzację do domu?

klimatyzacja

Inwestycja w klimatyzację jest inwestycją we własny komfort. Dowiedz się, jak wybrać idealne rozwiązanie dla siebie i na co zwrócić szczególną uwagę! Jak powszechnie wiadomo, rozwiązaniem problemu wysokich temperatur w mieszkaniu lub domu jest klimatyzacja. Coraz więcej firm tworzy systemy i rozwiązania, które dedykowane są właśnie użytkownikom prywatnym, dzięki czemu mogą oni zdecydować się na montaż systemu idealnie dopasowanego do ich potrzeb i posiadanego budżetu. Osoby prywatne mają do wyboru trzy rozwiązania, z czego nie każde z nich sprawdzi się w niektórych wypadkach.

Klimatyzacja do domu – rozwiązania uniwersalne

Pierwszym, stosunkowo tanim rozwiązaniem jest kupienie klimatyzatora przenośnego, z rurą montowaną do okna. Urządzenia tego typu cechują się głośną pracą i stosunkowo niską wydajnością. Nawet przy stosunkowo dobrych parametrach urządzenie będzie w stanie ochłodzić tylko to pomieszczenie, w którym się znajduje. Drugim rozwiązaniem, nieco droższym i o wiele skuteczniejszym, jest zamontowanie klimatyzatora powietrze-powietrze, pozwalającego na utrzymanie odpowiedniej temperatury w pomieszczeniach. Co więcej, wybierając odpowiednie urządzenie, można także ogrzać przestrzeń w chłodniejsze dni. Sprzęt Panasonica dodatkowo działa jak oczyszczacz powietrza, bez względu na tryb pracy urządzenia, co jest dużą zaletą w przypadku mieszkańców wielkich miast. Ich praca nie jest przy tym szczególnie głośna. Klimatyzatory przenośne oraz klimatyzatory powietrze-powietrze można zamontować w każdym mieszkaniu, nawet w bloku.

Pompy ciepła – idealne do domów jednorodzinnych

Właściciele nieruchomości wolnostojących mogą skorzystać z trzeciej opcji, jaką jest zamontowanie pompy ciepła. Pozwala ona na ogrzanie pomieszczeń i wody, a także ochłodzenie domu. Jest przy tym rozwiązaniem wyjątkowo ekologicznym i korzystnym z finansowego punktu widzenia. Montaż instalacji wiąże się ze stosunkowo wysokimi kosztami początkowymi, jednak nawet do 80% energii cieplnej pobierane jest z powietrza atmosferycznego, co sprawia, że montaż pompy jest znacznie bardziej opłacalny niż korzystanie z konwencjonalnego systemu elektrycznego.

Zainwestuj w swój komfort

Wybranie klimatyzacji do własnego domu może stanowić wyzwanie, zwłaszcza dla osób nieposiadających w tym zakresie doświadczenia. Najbardziej uniwersalnym rozwiązaniem są oczywiście klimatyzatory powietrze-powietrze, takie jak te Panasonic Heating & Cooling SolutionsW wielu przypadkach sprawdzą się również pompy ciepła, zwłaszcza gdy myśli się o ogrzewaniu i chłodzeniu dużego domu. Klimatyzatory przenośne stanowią raczej rozwiązanie tymczasowe, bowiem znacznie lepiej zainwestować w swój komfort i postawić na urządzenia takie jak pompy czy klimatyzatory powietrze-powietrze.