Gardenportal.pl

Dom i ogród

Na co zwrócić uwagę przy zakupie kanapy z funkcją spania?

kanapa z funkcją spania

Kanapa wyposażona w funkcję spania jest bardzo dobrym wyborem do wielu wnętrz – salonów, pokojów nastolatków, pokojów gościnnych. O czym powinno się pamiętać przy zakupie tego typu umeblowania? Sprawdź najważniejsze informacje, które pomogą Ci w podjęciu decyzji o wyborze najlepszej kanapy!

Styl kanapy – nowoczesność czy tradycja?

Producenci oferujący kanapy z funkcją spania mogą zaprezentować je w różnych wariantach pod względem ich stylu. Zaliczane są do nich zarówno kanapy nowoczesne, jak i tradycyjne, więc można dobrać je do wielu wnętrz.

Nowoczesne kanapy z funkcją spania charakteryzują się bardzo prostą budową i nie mają dodatkowych elementów dekoracyjnych. Teraz są one popularne i chętnie kupowane. Wśród nich często kupowane są kanapy z funkcją spania na nóżkach, które również mogą optycznie powiększyć małe wnętrza.

Również dostępne są kanapy tradycyjne, najczęściej dekorowane za pomocą pikowania czy podwijanych podłokietników i oparć. Mogą mieć one również dekoracyjne elementy z drewna.

Kolorystyka kanapy z funkcją spania – jaka będzie najlepsza?

Będąc w temacie stylu, warto również pomyśleć o tym, jaki kolor kanapy najlepiej sprawdzi się w danym wnętrzu.

Do wyboru są kanapy z tkaninami obiciowymi w wielu barwach, na przykład obecnie bardzo popularne są te beżowe, szare, a także w kolorach jak szmaragdowy czy granatowy.

Można zdecydować się na kolor współgrający z innymi barwami we wnętrzu, ale również na kolorystykę kontrastową. Wybrani producenci oferują również możliwość otrzymania próbek materiałów, co ułatwi podjęcie decyzji.

Wymiary kanapy rozkładanej – jak dobrać ją do wnętrz?

Decydując się na zakupienie kanapy z funkcją spania, trzeba będzie również zwrócić uwagę na to, jakie ma ona wymiary. W tym przypadku bardzo ważne jest uwzględnienie ich zarówno przed, jak i po rozłożeniu.

W małych wnętrzach, gdzie duże znaczenie ma każdy centymetr, warto pamiętać o tym, że meble nie powinny być dociśnięte do grzejników, ścian czy innego umeblowania. W przeciwnym przypadku utrudni to cyrkulację powietrza.

Sposób rozkładania kanapy – jaki będzie najlepszy?

Przeglądając dostępne w sklepach kanapy z funkcją spania, warto także sprawdzić, w jaki sposób się one rozkładają. Ma to szczególne znaczenie zwłaszcza wtedy, gdy kanapa ma być rozkładana każdego dnia.

Najlepiej, aby kanapa miała system umożliwiający wygodne rozkładanie, na przykład była wyposażona w pneumatyczne elementy, umożliwiała skorzystanie z dodatkowego materaca w środku. Dodatkowym plusem będzie obecność skrzyni, w której można przechowywać pościel.