Gardenportal.pl

Dom i ogród

Pergole tarasowe – wspaniałe rozwiązanie dla właścicieli domów, tarasów i ogrodów

pergola tarasowa

Pergole tarasowe cieszą się coraz większą popularnością, przestając być domeną jedynie hoteli czy restauracji, a wkraczając do ogrodów czy przestrzeni sąsiadujących z domkami wolnostojącymi. Stanowią wspaniałe miejsce do odpoczynku,  a także spotkania w gronie rodziny czy znajomych niezależnie od warunków pogodowych. Zapewniają również tak cenioną w obecnych czasach prywatność, niejako odgradzając od spojrzeń przypadkowych przechodniów czy wścibskich sąsiadów.

Pergole ogrodowe i tarasowe – najważniejsze cechy

Pergole Surma są niezwykle stabilnymi konstrukcjami, wykonanymi ze stalowych i aluminiowych elementów. Są one odporne na niesprzyjającą pogodę – deszcze, wiatry, a nawet śniegi. Z tego też względu mogą stanowić przestrzeń odpoczynku przez cały rok, bez konieczności składania ich na zimę. Pozwalają nie tylko na zadaszenie dużej powierzchni ogrodu bądź tarasu, ale także odgrodzenie się ściankami bocznymi od niepowołanych spojrzeń. Dodatkowym atutem jest niewątpliwie oświetlenie wewnątrz pergoli tarasowych, które umożliwia przebywanie w niej późnymi wieczorami, a nawet nocą.

Pergole ogrodowe stanowią doskonałe przedłużenie budynku, jednocześnie zwiększając przestrzeń i umożliwiając odpoczynek na świeżym powietrzu. Dach konstrukcji chroni przed nadmiernym słońcem, a także deszczem oraz śniegiem, a przy tym można dostosować jego nachylenie do potrzeb. Dzięki temu niezależnie od pogody możemy cieszyć się przebywaniem na dworze z dobrą książką, kubkiem kawy, bądź też w gronie znajomych, przyjaciół i rodziny.

Dlaczego warto zainwestować w pergole?

Inwestycja w pergole tarasowe to z pewnością wspaniałe rozwiązanie, pozwalające stworzyć wyjątkową przestrzeń odpoczynku czy spotkań na wiele lat. Systemy Surma gwarantują wysoką jakość, stabilność oraz trwałość konstrukcji nawet podczas długotrwałego użytkowania w niekorzystnych warunkach pogodowych. Ponadto posiadanie pergoli niesie ze sobą szereg rozmaitych korzyści, zarówno dla właścicieli, jak i zapraszanych gości.

Szeroki wachlarz dostępnych pergoli ogrodowych pozwala na dobór wariantu trafiającego zarówno w gust przyszłego właściciela, jak i jego potrzeby oraz warunki. Elegancka, subtelna konstrukcja pergoli ogrodowych wkomponuje się zarówno w domy zaprojektowane w stylu klasycznym, jak i nowoczesnym. Stalowe profile są starannie wykończone i dopasowane, a wszelkie elementy montażowe oraz śruby nie zakłócają odpoczynku, pozostając niewidoczne dla oka, dzięki czemu przebywanie na świeżym powietrzu staje się jeszcze przyjemniejsze.