Gardenportal.pl

Dom i ogród

Wykorzystanie elementów stalowych w ogrodzie

ogród

Wyroby ze stali pełną istotną rolę w każdym ogrodzie. Często są niewidoczne, ale zapewniają stabilność wielu konstrukcjom, pozwalają na odpowiednie skręcenie drewnianych elementów tarasów, wiat garażowych czy pergoli. Dobrej jakości nakrętki, śruby, pręty gwintowane czy podkładki to podstawa, która pomimo tego, że nie rzuca się w oczy, jest niezwykle ważna.

Odpowiedni wybór śrub i nakrętek ma wpływ na jakość każdej konstrukcji

Wyroby stalowe w ogrodzie nie ograniczają się wyłącznie do wykonania konstrukcji zadaszenia tarasu. Każda budowla niezależnie od tego czy jest to plac zabaw dla dzieci, czy nowoczesna altana, w której będziemy wypoczywać, wymaga zastosowania odpowiednich łączników i wzmocnień, które wykonane są przeważnie właśnie ze stali. Dlaczego jakość wyrobów stalowych używanych w ogrodzie jest tak istotna?

Trudne warunki, które panują na zewnątrz, sprawiają, że elementy stalowe narażone są na działanie wilgoci, mrozu i wysokiej temperatury. To wszystko sprawia, że słabo zabezpieczona stal zacznie korodować. W krótkim czasie przyczyni się to do osłabienia połączenia, a w konsekwencji powstania awarii.

Na rynku znaleźć można różne rodzaje nakrętek, które wyposażone są często w nowoczesne funkcje uniemożliwiające ich luzowanie. Dobra jakość nakrętek, ale też podkładek, powinna być więc priorytetem. Pełnią one bowiem istotną rolę w każdej konstrukcji ogrodowej i zapobiegają samoczynnemu poluzowaniu.

Pręty gwintowane w ogrodzie

Remont w ogrodzie wymaga zastosowania wielu rozwiązań, które ułatwiają pracę i zabezpieczają konstrukcję przed uszkodzeniem. Skręcanie elementów o dużym przekroju wymaga zastosowania prętów gwintowanych.

Charakteryzują się wysoką wytrzymałością i kupić można je w różnych średnicach czy grubościach. Są szczególnie często wykorzystywane przy tworzeniu różnego rodzaju konstrukcji ogrodowych. Nie da się bez nich obejść w sytuacji, gdy tworzymy wiatę garażową czy drewniany taras. Posiadają zabezpieczenia antykorozyjne, dlatego nie jest im straszna praca w trudnych warunkach atmosferycznych.

Produkty metalowe dostępne na www.normydin.pl w ogrodzie są niezastąpione. Nie da się bez nich obejść, skręcając meble czy tarasy. Naprawy sprzętu z ich wykorzystaniem są o wiele prostsze i szybsze. Odpowiedni wybór pozwala na budowę dowolnych konstrukcji z wykorzystaniem drewna i stali, które można w dowolny sposób łączyć. Aby zachować dobrą jakość tych połączeń, stosujemy dedykowane śruby, podkładki czy pręty gwintowane. Są odporne i niezwykle wytrzymałem, dzięki czemu mogą przenosić duże obciążenia na powierzchnie betonowe, stalowe czy drewniane.