Gardenportal.pl

Dom i ogród

Pilarki i prowadnice do pilarek Oregon – poznaj sprzęt dla wymagających

prowadnice do pilarek Oregon

Pilarka to niezwykle przydatne wyposażenie, zwłaszcza jeśli posiadamy do niej odpowiednie prowadnice do pilarek Oregon. Przyda się ona w niejednym ogrodzie czy na działce. Oczywiście, w niektórych przypadkach będziemy musieli zadbać o odpowiednie pozwolenia. Co jednak powinniśmy mieć szczególnie na uwadze, jeśli chodzi o zakup samego sprzętu?

Zakup pilarki a prowadnice do pilarek Oregon

Pilarka spalinowa, zwana też piłą łańcuchową, to wygodne i poręczne narzędzie zapewniające użytkownikowi dużą mobilność. Daje ono nam pole manewru do 10 m od kontaktu, które spokojnie możemy poszerzyć dzięki zastosowaniu przedłużacza. Z pomocą pilarki możemy przycinać drzewa i krzewy, pociąć drewno na zimę, a także zastosować ją do innych zadań, gdzie wymagane jest cięcie materiałów drewnianych. Pamiętać musimy głównie o tym, aby zadbać o dobre prowadnice do pilarek Oregon, gdyż to właśnie ta część stanowi najważniejszy element urządzenia. A jakie parametry dokładnie będą istotne? Jak to zazwyczaj bywa, to kwestia dość indywidualna.

Pierwszym czynnikiem, który musimy wziąć pod uwagę jest długość prowadnicy do pilarek, czyli w gruncie rzeczy długość piły. Wybór w tym miejscu będzie zależał od naszych potrzeb. Jeśli planujemy głównie pracę w drewutni czy inne nie wymagające zadania jak cięcie drewna na opał, w pełni satysfakcjonująca dla nas będzie mała piła. W takich przypadkach mówimy o prowadnicach do pilarek, które mają długość 30-35 cm. Analogicznie, większa pilarka będzie niezbędna do cięższych prac jak np. wycinanie drzew, a więc będą to modele liczące sobie 35-45 cm. Po piły przekraczające 60 cm sięgają raczej wyłącznie osoby potrzebujące sprzętu do zadań specjalnych.

Oczywiście, znaczenie będzie miała również moc narzędzia. Zupełnie wystarczający wyborem w większości przypadków będzie wartość 3 do 5 KM, a nawet moc 2,5 KM będzie dobra, jeśli nie będziemy wykonywać prac cięższych niż wycinanie gałęzi. Moc przekraczająca 5 KM będzie z kolei konieczna przy regularnej wycince. Należy pamiętać w tym miejscu, że większa moc oznacza też większy ciężar oraz hałas.

Zadbaj o odpowiednią odzież ochronną

Jeśli pracujemy z pilarkami mniej lub bardziej regularnie, warto jest zainwestować w odzież ochronną, np. taką jak STIHL antyprzecięciowa odzież ochronna dla pilarzy. Wyróżniamy tu takie elementy jak kaski ochronne, osłony twarzy i słuchu, okulary ochronne, kurtki, bluzy i polary, spodnie ochronne, buty i kalosze ochronne, a także rękawice robocze.

Aby zachować pełnię bezpieczeństwa w trakcie używania niebezpiecznych narzędzi, często nie wystarczy jedynie nasza ostrożność. Wysoka jakość wykonania odzieży ochronnej pomoże nam nie tylko uniknąć ryzyka urazów, ale i zapewni pełen komfort użytkowania oraz swobodę ruchów. Przepuszczające powietrze materiały umożliwiają dobrą wentylację, a to z kolei oznacza możliwość pracy w skupieniu nawet przez długi czas. Dodatkowo, intensywne barwy sprawiają, że użytkownik jest dobrze widoczny niezależnie od warunków atmosferycznych.