Gardenportal.pl

Dom i ogród

Praktyczny i estetyczny ogród – stwórz wielofunkcyjną strefę relaksu

ogród

Ogród jest przestrzenią, która najczęściej służy do relaksu. Poranna wiosenna kawa na tarasie, letni grill w upalny wieczór lub lampka wina i dobra książka czytana jesiennym popołudniem – to tylko kilka czynności, które można zorganizować na własnym podwórku. Póki jednak nie trzeba otulać się swetrem, by wyjść na zewnątrz, warto zainwestować w praktyczne i estetyczne rozwiązania ogrodowe, które z pewnością podniosą jakość czasu spędzanego na świeżym powietrzu.

Udekoruj przestrzeń – zorganizuj ją w wybranym stylu

Czasem kierujesz się swoimi upodobaniami, a czasem obierasz pewien styl. Niemniej jednak zawsze stawiasz na swoja wygodę. Priorytetem jest podzielenie ogrodu na pewne strefy, nawet jeśli ich granice są symboliczne. W jednym miejscu staje grill i meble ogrodowe, w innym – piaskownica. Jeszcze inne miejsca służą jedynie dekoracji – to w nich umieszczasz odpowiednie rośliny czy białe otoczaki. Istotne jest też odpowiednie rozplanowanie alejek i podjazdu, jeśli do garażu wjeżdża się od strony podwórka.

Nie można też zapomnieć o oświetleniu. Oświetlenie powinno być nie tylko praktyczne, ale też estetyczne. Wokół garażu i domu świetnie sprawdzą się lampy najazdowe bądź lampy solarne. Ciekawym pomysłem są też kinkiety zewnętrzne z czujnikiem ruchu. Chcesz dodatkowo ozdobić swój taras? Postaw na lampy i lampki ledowe. Z pewnością pomogą Ci zbudować niesamowity nastrój!

Wybieraj z głową – praktyczne rozwiązania ogrodowe

Relaks na zewnątrz skutecznie mogą zaburzyć zwiędłe bądź chore rośliny. Ciesz się zielenią i postaw na keramzyt budowlany – wystarczy uzupełnić nim grunt pod uprawą roślin, by pozbyć się grzybów i pleśni. Oprócz tego, że nie daje on pożywki bakteriom, odstrasza też gryzonie za sprawą swojej szorstkiej struktury. Co więcej, jest on odporny na wysokie i niskie temperatury. Dobrze zatrzymuje wilgoć, dlatego stosuje się go też w uprawie hydroponicznej. Z jego pomocą możesz nie tylko zasadzić kwiaty – ochroni też warzywa i zioła. Choć znany jest głównie w budownictwie, nie sposób nie docenić ogromu jego zalet planując własny ogród.

Jeśli szukasz praktycznych ogrodowych rozwiązań nie wystarczy sadzić wieloletnich roślin. Musisz też szukać funkcjonalnych rozwiązań gdy chodzi o wyposażenie ogrodu. Zamiast inwestować pieniądze w słabej jakości meble ogrodowe czy jednorazowy grill, warto nieco zaoszczędzić i powoli tworzyć własną strefę relaksu w oparciu o trwałe rozwiązania. Pamiętaj, by grill wybierać w oparciu o swoje potrzeby, a meble – w oparciu o materiały, z jakich zostały wykonane. Pamiętaj też o swojej wygodnie. W końcu to ona zapewnia najlepszej jakości relaks.