Gardenportal.pl

Dom i ogród

Smart lampy do ogrodu – bezpieczeństwo i komfort

smart lampy do ogrodu

Przydomowa przestrzeń powinna być perfekcyjnie zaplanowana pod każdym względem. Dotyczy to zarówno kwestii funkcjonalności, bezpieczeństwa i estetyki. W każdym aspekcie zazwyczaj kluczową rolę odgrywa odpowiednio zaplanowane oświetlenie.

Współcześnie odchodzi się od montażu pojedynczych opraw oświetleniowych. Ich miejsce w modnych ogrodach zajmują efektywne i kompleksowe rozwiązania inteligentne. Dzięki nim ogród nabiera zupełnie nowego wyrazu.

Lampy do ogrodu – podstawowe zastosowanie

Inteligentne lampy do ogrodu to sposób na zapewnienie wysokiego komfortu podczas przemieszczania się lub spędzania czasu na zewnętrz po zapadnięciu zmroku. Produkty oświetleniowe działają znacznie bardziej intuicyjnie niż standardowe oprawy.

Dzięki temu zwiększa się bezpieczeństwo użytkowników, a także poprawia walory estetyczne przydomowej przestrzeni, która jest optymalnie zaplanowana w najmniejszych nawet szczegółach.

Smart oświetlenie do ogrodu – sterowanie pilotem, sterowanie przy pomocy czujników

Lampy do ogrodu typu smart przybierają mocno zróżnicowane formy. Można zdecydować się na trwałe produkty, sterowane pilotem albo aplikacją mobilną. Dzięki zastosowaniu smart opraw lub inteligentnych źródeł światła, nie trzeba już szukać włącznika w ciemnościach, by zejść po schodach z tarasu do ogrodu albo przerywać relaks w strefie wypoczynku po zapadnięciu ciemności, żeby poprawić widoczność i komfort rekreacji.

Zarządzanie wszystkimi punktami świetlnymi odbywa się za pośrednictwem dedykowanego pilota albo smartfona. W ten sposób można włączać lub wyłączać pojedyncze lampy albo całe zespoły oświetleniowe. Oprócz tego da się także regulować natężenie światła, zmieniać jego temperaturę barwową, a niekiedy nawet kolor. Wszystko po to, by optymalnie dopasować warunki do bieżących potrzeb.

Innym sposobem na sterowanie oświetleniem stają się coraz częściej praktyczne czujniki. W ogrodach można zastosować dwa rodzaje sensorów:

  • ruchu,
  • zmierzchu.

Dzięki nim lampy uruchamiają się automatycznie, gdy wyczują obecność człowieka lub jeśli natężenie światła w ogrodzie znacząco spadnie. Takie rozwiązanie również przekłada się na większą funkcjonalność przestrzeni.

Smart oświetlenie do ogrodu – nowoczesne produkty

Lampy typu smart występują w zasadzie we wszystkich modnych obecnie wzorach. Wpisują się w popularne nurty aranżacyjne, dzięki czemu łatwo zadbać nie tylko o funkcjonalność przydomowych przestrzeni, ale także perfekcyjnie zaplanować każdą przestrzeń – strefę relaksu na tarasie lub balkonie, ścieżki dojścia do bramki lub bramy garażowej, teren wokół drzwi wejściowych do domu.

Szeroki wybór takich produktów oferuje choćby sklep Azzardo.com.pl. Można zdecydować się na produkty klasyczne z energooszczędnymi, nowoczesnymi żarówkami LED albo lampy ze zintegrowanym źródłem światła, które wyróżnia się wysoką bezawaryjnością i żywotnością.

Warto jednak pamiętać o tym, że do wprowadzenia oświetlenia typu smart w ogrodzie, bynajmniej nie trzeba wymieniać wszystkich lamp na oprawy smart. Często bowiem wystarcza zastosowanie nowoczesnych smart żarówek, bezproblemowo współpracujących z aplikacjami mobilnymi do sterowania domowym oświetleniem.

Lampy inteligentne a system Smart House – bezpieczeństwo dla użytkowników

Inteligentne lampy łatwo połączyć z kompleksowym systemem Smart House. Dzięki temu da się zintegrować oświetlenie ogrodowe z monitoringiem oraz alarmem antywłamaniowym. Jednym z ciekawszych rozwiązań jest wykorzystanie czujników w ogrodzie do symulowania obecności domowników, jeśli na terenie posesji pojawią się nieproszeni goście.

Pozwala to odstraszyć intruzów oraz dać czas na wezwanie odpowiednich służb lub zabezpieczenie mienia. Można zatem czuć się swobodniej i znacznie bezpieczniej we własnych czterech ścianach, a to wszystko dzięki inteligentnym lampom oraz sensorom ruchu.

Inteligentne oświetlenie ogrodu – futurystyczne rozwiązanie do wykorzystania we współczesnych systemach

Nowoczesne systemu oświetleniowe, wykorzystujące zaawansowane technologie, pozwalają zwiększyć funkcjonalność przydomowego terenu oraz poprawić bezpieczeństwo użytkowników. Lampy nie tylko gwarantują komfortowe przemieszczanie się w pobliżu domu, chronią przed wizytami nieproszonych gości, ale też dekorują. A przy tym, te wszystkie wymienione korzyści to nie melodia dalekiej przyszłości, ale sposób na praktyczne oświetlenie ogrodu już dziś.