Gardenportal.pl

Dom i ogród

Tapety dla miłośników roślin i dobrego stylu

tapeta botanika

Tapety to wciąż bardzo popularne dekoracje ścian. Nic w tym dziwnego, ponieważ dzięki mnogości wzorów i kolorów tapety mogą naprawdę odmienić każde wnętrze. Niesamowicie prezentują się tapety z motywami zwierzęcymi lub roślinnymi. Liście, kwiaty lub drzewa przyciągają wzrok, tworząc prawdziwe arcydzieła. Po tapety sięgają nie tylko właściciele mieszkań i domów, ale to również popularna dekoracja restauracji, hoteli oraz klimatycznych pensjonatów. Tapety liście zmieniają wnętrze w oazę spokoju.

Tapety z motywami botanicznymi

Miłośnicy natury, zieleni oraz roślinności z pewnością zachwycą się tapetami liśćmi. Piękne wzornictwo, które znakomicie oddaje urok kwiatów, liści oraz owoców ozdobi nie tylko duży salon, ale również sypialnie. Kolorowe liście wprowadzają do pomieszczenia ład, harmonię, tworząc przyjemny zakątek do odpoczynku lub do pracy. Zielony kolor poprawia nastrój, relaksuje i działa kojąco.

Tapety liście to nie tylko zieleń, to również nieco bardziej abstrakcyjne kolory oraz kształty. Dużą popularnością cieszą się złote dekory lub głęboka czerń. Szare tapety z motywami botanicznymi bardzo dobrze prezentują się zarówno w przytulnych skandynawskich wnętrzach, jak i w minimalistycznych pomieszczeniach. Są ponadczasowe i nader dobrze pasują do naturalnych dodatków, np. do drewna lub tkanin.

Jak zaaranżować pokój przy użyciu dekoracyjnych tapet?

Wielokolorowe tapety liście mogą być używane na kilka sposobów. Tradycyjnie okleja się nimi wszystkie ściany w pomieszczeniu. Coraz częściej jednak tapety służą do wyeksponowania centralnego, najważniejszego miejsca we wnętrzu. Stanowią znakomite i bardzo atrakcyjne tło dla kompletu wypoczynkowego lub lokalizuje się je na ścianie za łóżkiem. Taka botaniczna dekoracja mówi wiele o zainteresowaniu mieszkańców, przyciąga spojrzenia i wprowadza do wnętrza harmonię oraz jest wyrazem dobrego stylu.

Tapeta liście to produkt niezwykle uniwersalny, za pomocą pięknych wzorów można ozdobić praktycznie każde pomieszczenie. Roślinne motywy pasują do pokoju dziecka, nastolatka, równie dobrze wyglądają w jasnych holach oraz w wąskim przedpokoju. Tapety pięknie prezentują się w otoczeniu naturalnej roślinności, a używając dodatkowego oświetlenia, tworzy się prawdziwe dzieło sztuki, które będzie stanowić najważniejszą dekorację w pomieszczeniu. Florystyczne tapety znalazły zastosowanie również w klimatycznych knajpkach, są często obecne w kawiarniach oraz w hotelowych pokojach. Roślinne dekoracje cechują się wszechstronnym zastosowaniem, tapetę liście można położyć wszędzie tam, gdzie ma się na to ochotę.