Gardenportal.pl

Dom i ogród

Trwałe i wygodne z montażu ogrodzenia z paneli

ogrodzenia z paneli

Metalowe panele ogrodzeniowe są jednym z najpopularniejszych typów płotów. Decydują o tym przede wszystkim niska cena oraz wygodny i szybki sposób montażu. Takie ogrodzenia mają więcej zalet. Są m.in. bardzo wytrzymałe, a do tego eleganckie. Jak wygląda proces budowy płotu z paneli? Tłumaczymy!

Panele ogrodzeniowe i ich zastosowanie

Płoty z prefabrykowanych paneli mają najczęściej formę ażurowych przęseł wykonanych z zespawanych ze sobą stalowych prętów. Są bardzo lekkie i wytrzymałe. Zawieszamy je na dostarczanych w komplecie słupkach ogrodzeniowych z metalu. Służą do tego dopasowane do całości obejmy i inne akcesoria montażowe. Minimalistyczny design i prosta konstrukcja powodują, że takie ogrodzenia sprawdzają się na posesjach różnego typu. Panele ogrodzeniowe spotkamy zatem przy domkach jednorodzinnych, obiektach użyteczności publicznej, takich jak szkoły czy urzędy, a także przy budynkach komercyjnych – siedzibach firm, fabrykach i halach magazynowych. Takie konstrukcje stawiają również deweloperzy budujący osiedla mieszkaniowe. O ich popularności decyduje także fakt, że możemy bez problemu dobrać do nich odpowiednie bramy wjazdowe i furtki wejściowe różnych typów. W sprzedaży dostępne są również prefabrykowane podmurówki oraz akcesoria wykończeniowe.

Konstrukcja na lata

Panele ogrodzeniowe są zabezpieczone przed korozją. Nie niszczeją pod wpływem wysokich czy niskich temperatur, silnych wiatrów i opadów atmosferycznych. Dobrze opierają się także uszkodzeniom mechanicznym. Nie wymagają również intensywnych zabiegów pielęgnacyjnych. Łatwy montaż ogrodzenia sprawia, że możemy je postawić samodzielnie, choć większość inwestorów powierza to zadania profesjonalnym ekipom. Najbardziej wymagającym etapem budowy takich płotów jest wyrównanie gruntu oraz osadzenie słupków ogrodzeniowych. Sama instalacja przęseł nie sprawi kłopotu nawet laikom. Panele ogrodzeniowe są też bardzo łatwo dostępne – możemy zakupić je w dobrze wyposażonych sklepach i składach budowlanych, u wyspecjalizowanych dostawców lub bezpośrednio u producentów ogrodzeń.