Gardenportal.pl

Dom i ogród

5 drzew, które warto mieć w każdym ogrodzie

ogród

Tworząc swój wymarzony ogród należy zdecydować o tym jakie rodzaj roślin będą się tam znajdować. Możliwości jest oczywiście bardzo dużo i każdy kto chce stworzyć piękny ogród powinien wybrać takie drzewka i krzewy, które jego oczekiwaniom będą odpowiadały. My jednak chcemy zaproponować kilka ciekawych opcji, które w naszej ocenie są dobrą propozycją dla tych, którzy chcą stworzyć wymarzony ogród. Poznajcie pięć drzew, które warto będzie mieć w ogrodzie.

Cyprysik Lawsona

Pierwsze proponowane drzewko to Cyprysik Lawsona. Drzewo wywodzi się z Japonii i Ameryki Północnej jest drzewem zimozielonym, dlatego przez cały rok świetnie się prezentuje. Warto podkreślić, że cyprysik to drzewo wyróżniające się atrakcyjnym wyglądem. Występuje w wielu kolorach i ma różny pokrój. Może mieć formę kolumnową, stożkową, kulistą albo zwisłą. Świetnie będzie pasować do każdego ogrodu, ponieważ dostępne są także karłowate i wolno rosnące odmiany do małych ogrodów. Informacje na temat uprawy i pielęgnacji znajdziesz na stronie https://fajnyogrod.pl/porady/cyprysik-lawsona-odmiany-wymagania-uprawa-pielegnacja-porady/.

Cis kolumnowy

Jednym z najbardziej popularnych drzew w Polsce od lat jest cis kolumnowy.To iglak, który przez cały rok świetnie się prezentuje i dlatego będzie doskonałym wyborem do każdego ogrodu. Wykorzystywane w ogrodach cisy to iglaki długowieczne, które powoli rosną. Stopniowo będą więc swoim pięknem wypełniały ogród. Proponowane obecnie cisy to kilka odmian, które wyróżniają się swoim pokrojem i maksymalną wysokością jaką osiągają. Dodatkowe informacje dostępne są tutaj: https://kb.pl/porady/cis-kolumnowy-odmiany-wymagania-uprawa-pielegnacja-porady/.

Magnolia

Jeśli chcesz, by Twój ogród swoim pięknem zachwycił już wiosną to idealnym wyborem dla Ciebie będą magnolie. Te drzewka, których kwiaty mają kształt tulipanów kwitną już od kwietnia nim jeszcze pojawią się na drzewach liście. Dlatego właśnie tak spektakularnie wygląda kwitnienie tych właśnie drzewek. Magnolie występują w różnych wielkościach, dlatego na spokojnie można je do różnych ogrodów wpasować.

Modrzew japoński

Trzeba podkreślić, że modrzew japoński to drzewo, które należy do bardzo popularnych iglaków, ponieważ wyróżnia się tym, że zimą zrzuca igły. drzewko należy do rodziny sosnowatych, charakterystyczne dla niego jest również to, że ma ciekawie wyglądające poskręcane gałęzie.

Żywotnik zachodni

Żywotnik zachodni to bardzo popularna w naszym kraju propozycja. Przede wszystkim walory dekoracyjne tej odmiany sprawiają, że jest to roślina, która będzie w ogrodzie doskonale się prezentować. Warto podkreślić, że inaczej określa się żywotnik zachodni jako tuje, które faktycznie w polskich ogrodach są bardzo popularne. Roślina nie należy do szczególnie wymagających, dlatego jej uprawa jest popularna.