Gardenportal.pl

Dom i ogród

Akcesoria meblowe, które zmienią mieszkanie

akcesoria meblowe

Często zdarza się że, meble które posiadamy w mieszkaniu są w bardzo dobrym stanie i świetnie się prezentują, ale chcieli byśmy coś zmienić w wystroju, lub uzyskać większą przestrzeń do przechowywania rzeczy. Nie zawsze trzeba wymieniać umeblowanie mieszkania. Czasem wystarczy kilka prostych tricków i akcesoria meblowe, które pozwolą na rewitalizację posiadanych mebli i aranżacji mieszkania.

Dodatkowych miejsc na schowanie rzeczy, nigdy dość.

Tradycyjne szafy, szafki i komody oddzielają od podłogi nóżki lub cokoły. Aby całość wyglądała estetycznie i tworzyła harmonijną całość z frontami mebli, pusta przestrzeń pod nimi zazwyczaj zabudowana jest współgrającymi panelami. W ten sposób spora część przestrzeni między podłogą a meblem pozostaje niewykorzystana. Idealnym rozwiązaniem na zagospodarowanie tej przestrzeni są szuflady cokołowe. Szuflady ze specjalnym systemem kółek i odpowiednią wysokością oraz przednim panelem dopasowanym do koloru mebli pozwolą wykorzystać przestrzeń, która do tej pory pozostawała niewykorzystana.

Wysoko, nisko, idealnie dopasowane.

Może się okazać, że wolne miejsce pomiędzy meblem a podłogą jest na tyle małe, że umieszczenie tam szuflady cokołowej jest niemożliwe lub mało efektywne. Rozwiązaniem tego problemu mogą być stopki regulowane, czyli nóżki do mebli z możliwością zmiany wysokości. Takie akcesoria meblowe pozwolą nam uzyskać pożądaną wysokość szafki lub komody. Zastosowanie tego rozwiązania pozwala też na stabilniejsze ustawienie mebli w mieszkaniach gdzie podłogi nie są równe. Wystarczy odpowiednio ustawić każdą z nóżek indywidualnie by mebel zyskał stabilność, bez względu na podłoże na którym stoi.

Niepozorne rozwiązanie w dużym formacie.

Przedpokój jest miejscem które wita naszych gości zapraszając ich do odwiedzenia naszego domostwa. W każdym więc domu niezbędnym akcesorium meblowym są wieszaki panelowe do przedpokoju. Dzięki temu że, posiadają dużą ilość pojedynczych wieszaków pozwalają na umieszczenie na nich większej liczby okryć wierzchnich. W rozbudowanych wersjach znajdują się też półki pozwalające na położenie czapek lub szalików, co eliminuje przymus wpychania tych rzeczy w rękawy kurtek lub płaszczy. Wieszaki te są również łatwiejsze w montażu, gdyż zamiast przytwierdzania do ściany pojedynczych elementów, montujemy cały zestaw równocześnie.

Akcesoria meblowe to rozwiązanie dla osób, które lubią samodzielnie urządzać swoje mieszkanie lub dla tych, którzy nie chcą przeprowadzać całkowitych rewolucji a tylko usprawnić lub odmienić posiadane już meble. Czasem zamiast drogich remontów i nowych mebli wystarczy kilka dobrych pomysłów i akcesoria meblowe, które pozwolą je zrealizować.