Gardenportal.pl

Dom i ogród

Bezpieczny inteligentny dom – obudowy CCTV i szafy Rack

smart home

Inteligentne domy z roku na rok zyskują popularność. Wiele osób prywatnych jak i kontrahentów korzystają z szybkich, wygodnych i łatwych w montażu rozwiązań. Klienci wykorzystują do swojego celu firmy lub też działają na podstawie sprzętów, które pomagają im zamontować dany system do inteligentnego domu. Wielu z nas zaczęło dostrzegać pozytywy korzystania z tego systemu. Możliwości jakie są z tym związane sprawiają, że wielu z nas chciałoby skorzystać z takiego rozwiązania. Komfort życia jaki daje nam korzystanie z tego rozwiązania, wprawia w osłupienie nie jednego konsumenta.  Dzięki takiemu systemowi jesteśmy w stanie poprzez urządzenia mobilne sterować temperaturą swojego domu, podlewać zdalnie ogród lub wyłączać oświetlenie. Najważniejsze jest to, że możemy mieć podgląd do swojego domu poprzez zainstalowanie kamer. 

Obudowy CCTV, czy warto?

Obudowy CCTV (dostępne na https://bitsmart.pl/obudowy-cctv)to nic innego jak zabezpieczenie rejestratora kamer. Daje Nam to duże udogodnienie podczas, kiedy kamery monitorujące rejestrują obraz i zapisują go na dysku umieszczonym w tych obudowach. Mam zatem pewność że żadne zdarzenie losowe nie usunie nam z pamięci dysku zapisanego obrazu. W chwili włamania do domu, mamy pewność że kamery zarejestrowały niechcianych gości, a co za tym idzie dane zapisane są bezpieczne w obudowie ochronnej. Wiele konsumentów wybiera te rozwiązanie, przede wszystkim mając pewność że dane są chronione, ale też chociażby ze względu na wygodę, którą daje obudowa. Wszystkie odpowiednio podpięte kable, są zabezpieczone przed niechcianym odłączeniem. Każdy z Nas musi odpowiedzieć sobie, czy warto skorzystać z obudowy. Jednakże dużo klientów wybiera to rozwiązanie, chociażby na względy swojego bezpieczeństwa.

Szafa rack, co to takiego?

Szafy rack mają główne zastosowanie w serwerowniach komputerowych, energetyce czy też w studiach nagraniowych. Tymczasem zyskują również popularność w systemach inteligentnego domu. Szafa tak jak i obudowa CCTV ma podobne zastosowanie. Komfort, który daje klientowi jak i względy bezpieczeństwa. Niejednokrotnie spotkaliśmy się z chaosem w miejscach, gdzie zebrana jest duża ilość kabli, ciągłe poprawianie kabli czy też staranne chowanie nie idzie w parze z systemami inteligentnego domu. Dlatego też zostały przygotowane szafy rack, które tworzą optymalne warunki dla podłączenia kabli. A tak jak i w przypadku obudowy CCTV chroni przed nieuprawnionymi osobami. Nikt nie chciał by, żeby system inteligentnego domu został naruszony przez niewłaściwą osobę.

Szafę rack i akcesoria możesz znaleźć tutaj: https://bitsmart.pl/szafy-rack-19