Gardenportal.pl

Dom i ogród

Blat z kamienia naturalnego – dokonaj właściwego wyboru

blat z kamienia naturalnego

Luxury dark wood rich kitchen interior with copper stove hood and grey natural stone backsplash.

Nie ma wątpliwości, że blat kuchenny stanowi jeden z najważniejszych elementów wyposażenia kuchni. Ma być przede wszystkim praktyczny, aby zachować ergonomiczny układ kuchennej przestrzeni, ale może stanowić również doskonały element dekoracyjny  wnętrza. W tej powszechnej już odsłonie do wykonania jakościowego, praktycznego oraz estetycznego blatu wykorzystuje się kamień naturalny. Sprawdź, który nadaje się do tego  celu najlepiej, a z jakiego kamienia lepiej zrezygnować.

Kamień w kuchni – jakie funkcje ma pełnić?

Inwestorzy, którzy wybierają kamień naturalny do kuchni, najczęściej chcą połączyć dwie podstawowe funkcje. Z jednej strony liczą na optymalną funkcjonalność przestrzeni, w której każdego dnia odbywa się gotowanie, z drugiej jednak chcą zapewnić doskonały design, jaki jest zgodny z ich indywidualnym gustem.

Rzeczywiście, kamień naturalny, jak na przykład granit, jest idealnym wyborem. Zwróć uwagę, że jest to materiał, który wykazuje naprawdę świetne właściwości. Jest łatwy w utrzymaniu czystości, co akurat w kuchni ma kolosalne znaczenie. Co więcej, jest odporny na działanie tłuszczu, wody, wysokich i niskich temperatur po odpowiednim zaimpregnowaniu Nie ulega łatwo pękaniu, rysowaniu, odbarwianiu, ścieraniu, nie wymaga też skomplikowanej i czasochłonnej impregnacji. Należy również podkreślić, że granit jest znacznie lepszy, aniżeli delikatny marmur, który akurat w kuchni może się sprawdzić, ale tylko jako element dekoracyjny. Nie zaleca się stosowania marmuru na blat kuchenny ani w strefie gotowania.

Bez względu na wybór konkretnego kamienia, który będzie intensywnie eksploatowany w kuchni, musisz wiedzieć, że jest to materiał naturalny, a więc ekologiczny. Dla licznej grupy inwestorów ma to ogromne znaczenie, uwzględniając rozwiązania wykorzystywane w nieruchomości mieszkalnej.

Dekoracyjna funkcja kamienia naturalnego

Rozmaite kolory, wzory, przecięcia żyłek czy struktura, właśnie takimi walorami charakteryzuje się kamień naturalny. Dzięki temu bez najmniejszego problemu blat kuchenny może być nie tylko praktyczny, ale jednocześnie stanowić główny dekor takiej przestrzeni.

Jaki kamień naturalny jest dzisiaj modny? Tak naprawdę każdy i nie ulega to żadnej wątpliwości. Wszystko zależy od indywidualnych preferencji inwestorów oraz stylu, w jakim ma być urządzona kuchnia. Należy podkreślić, że największą popularnością wciąż cieszą się kamienie o klasycznym wyglądzie, w kolorach brązu albo beżu. Zauważono jednak trend, zgodnie z którym coraz częściej nabywane są naturalne kamienie w odcieniach bieli oraz czerni.

Wybór kamienia naturalnego do kuchni jest ogromny, wystarczy zobaczyć ofertę na https://rrgranity.pl/. Renomowana hurtownia ma nie tylko szeroki wybór najlepszej jakości kamieni naturalnych z różnych stron świata. Służy także profesjonalnym doradztwem oraz wykonuje zamówienia na specjalne zlecenia. Wybierając kamień naturalny, weź pod uwagę jego jakość i właściwości, uwzględniając przeznaczenie takiego materiału. Dzięki temu będzie mógł stanowić doskonały element kuchennego wnętrza przez długie lata.