Gardenportal.pl

Dom i ogród

Chcesz kupić ogrzewacz tarasowy? Pamiętaj o tych rzeczach

biokominek wolnostojący

Lubisz spędzać czas na zewnątrz? Marzą Ci się długie wieczory na tarasie z kubkiem ulubionego napoju albo długie imprezy w ogrodzie ze znajomymi czy też kolacja z rodziną, ale chłodne powietrze psuje atmosferę? W takim razie powinieneś pomyśleć o zakupie ogrzewacza tarasowego. To wyjątkowe urządzenie dostarczy odpowiednią ilość ciepła, nawet późną jesienią. Jak działa i na co zwrócić uwagę przy zakupie? Podpowiadamy.

Czym jest i jak działa ogrzewacz gazowy tarasowy?

Ogrzewacz tarasowy to mobilne urządzenie, które możesz postawić niemal w dowolnym miejscu na zewnątrz, aby uzyskać nieco ciepła. Zasilane jest gazem płynnym z butli (propan, propan-butan, lub LPG). Po uruchomieniu urządzenia rozpoczyna się proces spalania gazu i powstaje płomień, który ogrzewa powietrze dookoła. Istnieją różne rodzaje takich ogrzewaczy, o odmiennych rozmiarach, kształcie i mocy, ale każdy z nich realizuje to samo zadanie. Jeśli planujesz zakup takiego ogrzewacza, powinieneś znać jego dostępne rodzaje.

Ogrzewacze tarasowe — rodzaje

biokominek wolnostojący Incoza

Do najpopularniejszych ogrzewaczy tarasowych możemy zaliczyć te parasolowe, jednakże to nie jedyne, jakie dostępne są na rynku. Dowiedz się, jak działają i wybierz ten, który odpowiada Ci najbardziej.

Ogrzewacze parasolowe

Ogrzewacz parasolowy możesz często spotkać w ogródkach restauracyjnych. To najpopularniejsze rozwiązanie z uwagi na komfort użytkowania i przystępną cenę. Butle z gazem umieszcza się w podstawie takiego ogrzewacza, a górną część stanowi maszt z głowicą grzewczą, zakończoną odbłyśnikiem w formie parasola, który odbija ciepłe powietrze i kieruje je do dołu. Dzięki temu można uzyskać sporo ciepła, jednocześnie nie ograniczając znacznie przestrzeni.

Ogrzewacze hybrydowe

Jeśli zależy Ci na eleganckim designie i lubisz zachwycać się nieokiełznanymi żywymi płomieniami ognia, to dobrym wyborem może okazać się ogrzewacz tarasowy hybrydowy, który łączy cechy charakterystyczne dla parasolowego z efektownym płomieniem pochodni. Dzięki temu nie tylko ogrzewa powietrze, ale też rozświetla przestrzeń. Robi to bezpiecznie, ponieważ płomień chroniony jest szkłem, które osłania go od wiatru.

Ogrzewacze kominkowe

Równie efektowną wizualnie formą, co ogrzewacze hybrydowe, a jednocześnie taką, która przyjmuje całkowicie odmienny kształt, są ogrzewacze kominkowe. Taki ogrzewacz to niskie urządzenie, przypominające wkład kominkowy, którego płomienie osłonięte są szybą. W przeciwieństwie do ogrzewaczy parasolowych i hybrydowych ciepło emitowane jest bardzo nisko podłoża, więc nie ogrzewają powietrza tak efektywnie. Taki ogrzewacz to głównie dekoracja, która może być świetnym uzupełnieniem dla ogrzewacza parasolowego.

Kupujesz ogrzewacz tarasowy? Pamiętaj

Jeśli chcesz postawić na swoim tarasie ogrzewacz, to wiesz już, jakie są jego rodzaje. Jednakże to nie wszystko, na co musisz zwrócić uwagę przy zakupie. Bardzo ważnym parametrem jest jego moc. Na rynku znajdziesz zarówno ogrzewacze o mocy kilku, jak i kilkunastu tysięcy watt. Dobierz odpowiednią moc to powierzchni, którą chcesz ogrzać. Pamiętaj, że ogrzewanie powietrza następuje w pewnej odległości od źródła grzewczego, dlatego też ważne jest jego ustawienie.

Kupując ogrzewacz, zwróć uwagę na zabezpieczenie przed uciekaniem iskier. Zwłaszcza jeśli wybierasz ogrzewacz kominkowy. Uciekające iskry mogłyby stać się przyczyną pożaru, a tego z pewnością chcesz uniknąć. Pamiętając o tych rzeczach, na pewno uda Ci się wybrać efektywny ogrzewacz tarasowy do swojego ogrodu lub tarasu.