Gardenportal.pl

Dom i ogród

Jaką biżuterię wybrać na kolację wigilijną?

złote kolczyki wiszące

Dobór biżuterii na kolację wigilijną rozpoczynającą święta Bożego Narodzenia to niełatwe zadanie. Z jednej strony nie musi być tak skromna, jak do pracy, a z drugiej nie powinna charakteryzować się zbyt efektowną estetyką tak, jak na wystawne bale oraz na wyjścia wieczorowe. Zatem jaką biżuterię wybrać, aby czuć się w niej nie tylko elegancko i szykownie, ale także komfortowo? Podpowiadamy poniżej.

Złota czy srebrna biżuteria na kolację wigilijną?

Kolor biżuterii zakładanej na Wigilię warto dopasować w zależności od charakteru uroczystości. Na kolację wigilijną w kameralnym gronie można wybrać biżuterię w kolorze srebrnym lub w barwie białego złota. Jednak nie jest to regułą, ponieważ w święta Bożego Narodzenia można dostrzec często pojawiającą się kolorystykę złotą, w szczególności w wielu współczesnych dekoracjach oraz elementach garderoby i dodatkach. Dlatego biżuterię w kolorze żółtym można zakładać zarówno na skromne, rodzinne spotkania, jak i na wystawne, liczne uroczystości wigilijne.

Ponadto świetnie sprawdzą się tu barwne kamienie na wisiorkach lub na bransoletkach, a także białe perły, cyrkonie, drobne koraliki w tonacjach złotych, czerwonych, a także białych. Wśród biżuteryjnych dodatków mogą znaleźć się bransoletka, naszyjnik z kamieniem albo złoty łańcuszek z zawieszką z motywem zimowym lub świątecznym, a także złote kolczyki wiszące lub sztyfty. Bardzo efektownie prezentują się elementy biżuterii w kilku kolorach, w szczególności połączenie żółtego złota i bieli lub czerwieni.

Ważna jest stylistyka

Wybierając biżuterię na kolację wigilijną, należy zachować umiar, aby nie „przyćmiła” ona stylizacji. Warto także pamiętać, aby dostosować estetykę kosztowności do kreacji, a nie na odwrót. Do stylizacji klasycznej można wybrać złote łańcuszki lub naszyjniki z zawieszką, złote kolczyki typu sztyfty z perłą lub z ornamentyką florystyczną.

Natomiast do kreacji nowoczesnych świetnie można wybrać bransoletki typu celebrytki, a także łańcuszki z fantazyjnymi, lecz delikatnymi zawieszkami. Idealnie sprawdzą się tu łańcuszki z gwiazdkami oraz z serduszkami. Osoby wierzące mogą założyć łańcuszek z medalikiem z wizerunkiem Świętej Rodziny lub krzyżyk. Nowoczesne kreacje można również dopełnić w sposób efektowny za pomocą kolczyków, typu sztyfty. Przykładem okazują się kolczyki złote 585 angielskie zapięcie natomiast pozwala na efektowniejszą ekspozycję.

Gdzie szukać biżuterii na kolację wigilijną – podpowiadamy

Jeśli chodzi o wyroby jubilerskie, warto zainwestować w wysokiej jakości kosztowności wykonane z pierwszej klasy kruszcu, wyróżniające się unikatową estetyką oraz starannie wykonanymi detalami. Tego typu produkty można znaleźć w ofertach rozmaitych sklepów internetowych oraz salonów jubilerskich. Jednym z takich miejsc okazuje się sklep Zeccoro. Tu znajdują się złote kolczyki wiszące, kolczyki typu sztyfty, bransoletki, wisiorki, a także naszyjniki pozwalające na dopełnienie kreacji w wielu współczesnych stylistykach.