Gardenportal.pl

Dom i ogród

Co składa się na cenę rolet zewnętrznych?

rolety zewnętrzne

Rolety zewnętrzne – na co zwrócić uwagę przy wyborze

Decydując się na rolety zewnętrzne, należy zwrócić uwagę na kilka kwestii. Po pierwsze, należy dobrać odpowiedni dla danej sytuacji typ rolety. Po drugie, warto dobrać kolor, który będzie się dobrze komponował z innymi elementami wykończenia budynku. Po trzecie, rodzaj sterowania – czy roleta ma być ręczna, z silnikiem kablowym, czy silnikiem radiowym. I wreszcie najważniejsze pytanie: a ile to będzie kosztowało? Wiemy, jak bardzo ważna jest ta kwestia dla naszych klientów – dlatego przygotowaliśmy dla Państwa krótki przewodnik na temat tego, co wpływa na cenę rolet zewnętrznych. Dodatkowo, na naszej stronie udostępniamy cennik z kalkulatorem, który pozwala Państwu szybko i wygodnie zorientować się, z jakiego rzędu kosztami wiąże się wybór danego typu rolety zewnętrznej. Nasza oferta jest tak dobra, że nie mamy nic do ukrycia!

Rozmiary i kolory rolet, a cena

Podstawowym czynnikiem wpływającym na cenę rolety jest oczywiście jej rozmiar – w przypadku mniejszego okna rolety będą tańsze, a większego – droższe. Standardowo każdy z wymiarów rolety powinny mieścić się w przedziale pomiędzy 90, a 350 centymetrów, a łączna powierzchnia nie powinna przekraczać sześciu metrów kwadratowych. Różny jest też koszt rolet w różnych kolorach. Oferowane przez nas kolory dzielimy na trzy grupy. Kolory standardowe są najtańsze. Jeżeli chcemy, by nasza roleta była jednobarwna, bez wzoru czy deseniu drewna, to wybierzmy właśnie spośród nich. To najlepszy wybór w przypadku nowoczesnego i minimalistycznego designu budynku. Nieznacznie droższe od nich są kolory drewnopodobne, należące do dwóch kategorii. Imitują one wygląd drewna i dzięki temu pięknie komponują się zwłaszcza z bardziej klasycznymi fasadami budynków. Najdroższe kolory, z kategorii Drewnopodobne grupa 2, to szczyt elegancji – wygląd szlachetnego drewna, idealny na przykład do luksusowo wykończonych budynków.

Typy rolet zewnętrznych a cena

Na to, ile kosztuje roleta zewnętrzna ma wpływ także typ rolety oraz rodzaj sterowania. Wybór typu rolety jest zależny w pewnym stopniu od preferencji estetycznych, ale ma też związek z tym, czy rolety zewnętrzne będą montowane w trakcie budowy, podczas wymiany stolarki okiennej, czy może na oknach, które już zostały zamontowane. Z kolei rodzaj sterowania warto dobrać pod kątem tego, jak często daną roletę planujemy zasłaniać i odsłaniać, a także tego, gdzie będzie ona zamontowana i czy będziemy do niej mieli wygodny dostęp. Na przykład przy oknach położonych wysoko, bez wątpienia najlepiej sprawdzi się silnik sterowany radiowo. Przy dużych roletach nie polecamy ręcznego sterowania – choć jest ono korzystne finansowo (gratis do rolety), to duże rolety mają pewną wagę i będzie to po prostu mało wygodne. Jeżeli nie są Państwo pewni, jakie rozwiązanie techniczne będzie najlepsze w danym przypadku, zapraszamy do kontaktu najwygodniejszym dla Państwa kanałem kontaktu. Nasz personel jest zawsze gotowy służyć swoim doświadczeniem i poradą, tak, by byli Państwo w 100% zadowoleni z dokonanego wyboru.

Ile kosztuje roleta zewnętrzna – jak sprawdzić

Jeżeli wiadomo już, jakiego rodzaju rolety zewnętrzne Państwa interesują oraz jakiego rozmiaru mają one być, przed podjęciem ostatecznej decyzji na pewno warto wiedzieć, jaka będzie cena. W tym celu polecamy cennik rolet zewnętrznych dostępny na naszej stronie. W kilku prostych krokach, wykorzystując przygotowany przez nas kalkulator, w którym podaje się rozmiary, wybiera typ, kolor i rodzaj sterowania rolety na podstawie obrazków, można uzyskać wyliczenie kosztu. Dzięki temu od razu dostępny jest ogląd tego, jak wygląda cena wybranego rozwiązania. Po dodaniu Państwa danych kontaktowych, nasz pracownik sprawdzi zamówienie i skontaktuje się z Państwem (telefonicznie lub za pomocą poczty e-mail) w celu potwierdzenia zamówienia i omówienia szczegółów.