Gardenportal.pl

Dom i ogród

Poznaj 3 intrygujące projekty domów z obszernym i wygodnym tarasem

projekty domów

Dom jest jednym z najważniejszym miejsc w życiu każdego z nas. Ważne, aby był bezpieczny, funkcjonalny, ale i estetyczny. To, w jakich przestrzeniach żyjemy ma zasadniczy wpływ na nasz codzienny nastrój.

Dlaczego warto wybrać dom parterowy?

Domy parterowy zyskują popularność głównie ze względu na swoją funkcjonalność. Ich zasadniczą zaletą jest przystosowanie do potrzeb osób, które z różnych względów nie są w pełni sprawne ruchowo. Zarówno osoby starsze, osoby, które przez choroby albo inne losowe wypadki są ograniczone ruchowo mogą bez ograniczeń korzystać z przestrzeni domu. Znika problem dostosowania schodów do ich potrzeb. Kolejną zaletą jest możliwość wtopienia wszystkich pomieszczeń w przestrzeń ogrodu. To umożliwia stworzenie zintegrowanego, wygodnego tarasu. 

Nowoczesny dom z zadaszonym tarasem

To, że projekty domów parterowych – domoweklimaty.plsą zróżnicowane, umożliwia wybór domu dostosowanego do indywidualnych potrzeb mieszkańców. Zadaszenie tarasu umożliwia korzystanie z niego bez względu na warunki atmosferyczne. Przykładowym projektem takiego domu jest projekt oparty na minimalistycznej, prostej bryle, kształtem zbliżonej do prostopadłościanu. Designerski prosty dach, wykraczając poza samą bryłę stworzy zadaszony taras. Dach zostanie podtrzymany przez dwie kolumny, które swoim stylem będą pasowały estetycznie do całej budowli. Taras będzie przylegał do wielofunkcyjnej przestrzeni obejmującej kuchnie, jadalnie oraz salon. To sprawi, że pomieszczenia będą przestrzenne, dobrze doświetlone, a dostęp do tarasu będzie wygodny. Zaletą tego projektu jest jego nowoczesność oraz funkcjonalność. 

Dom na pochyłej działce

Zaprojektowanie domu, który będzie pasował do pochyłej działki nie jest proste. Są jednak takie projekty, które wykorzystują dobrodziejstwo działki i z jej różnorodności ukształtowania terenu tworzą atut. Nowoczesny dom jednorodzinny na pochyłej działce – wybieramy najlepszyspośród wszystkich projektów. Jest nim dom, który został podzielony na dwa poziomy. Górna kondygnacja będzie umieszczona się na tym samym poziomie, co wjazd na działkę oraz garaż. Obejmie ona salon oraz kuchnię, łazienkę, gabinet i pomieszczenie gospodarcze. Na dolnej kondygnacji umieszczone zostaną przestrzenie sypialne. Z każdej sypialni będzie można wyjść na taras zlokalizowany w ogrodzie na tyłach domu. Takie wykorzystanie ukształtowania terenu sprawia, że sypialnie, które są najbardziej prywatnymi i intymnymi miejscami zostaną schowane dzięki spadkowi działki i połączone z wygodnym tarasem, na którym będzie można w spokoju oraz z dala od bramy wjazdowej spędzać czas. 

Ładny taras i możliwość aranżacji poddasza

Kolejny projekt uwzględnia możliwość aranżacji poddasza. To doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy potrzebują dodatkowej przestrzeni. Poddasze można wykorzystać na bawialnie albo pracownię. Na parterze zostaną umieszczone: przestronny salon zintegrowany z kuchnią oraz usytuowane od strony ogrodu trzy sypialnie. Atutem projektu jest funkcjonale umieszczenie dwóch łazienek oraz połączonej z kuchnią, wygodnej spiżarni. Taras zostanie wyodrębniony z przestrzeni ogrodu poprzez spójne z estetyką domu, drewniane belki, na których można umieścić zadaszenie.