Gardenportal.pl

Dom i ogród

Czy drewno z eukaliptusa to dobry materiał do produkcji mebli ogrodowych?

zestaw mebli ogrodowych

Drewniane meble ogrodowe to najpopularniejsze rozwiązanie do ogrodu, na taras czy balkon. Meble drewniane prezentują się doskonale, świetnie korespondują z naturą, a przy tym są stosunkowo trwałe. 

Meble ogrodowe drewniane — jak wybierać?

Ogrodowe meble drewniane konkurują o uwagę klienta przede wszystkim z meblami plastikowymi i metalowymi. Wygrywają z nimi przede wszystkim bardzo często pod względem estetyki. Meble tarasowe z drewna litego prezentują się doskonale na tle zieleni ogrodu czy kwiatów na balkonie. Od mebli ogrodowych oczekujemy jednak nie tylko pięknego designu, ale i wygody. Tutaj po raz kolejny meble ogrodowe drewniane zyskują na popularności. Uzupełnione miękkimi poduchami gwarantują maksymalny komfort wypoczynku. Nie mniej istotna jest jednak także trwałość mebli ogrodowych i tutaj trzeba być już bardzo uważnym. 

meble ogrodowe z eukaliptusa

Nie każdy rodzaj drewna wykorzystywanego do produkcji mebli ogrodowych jest tak samo odporny na działanie wilgoci, promieniowania słonecznego czy niższych temperatur. Większość osób natomiast nie chce codziennie wnosić i wynosić mebli ogrodowych z wnętrza domu czy mieszkania, szczególnie jeśli są to większe konstrukcje przewidziane do ogrodu czy na taras. W takim przypadku bardzo uważnie należy wybierać drewno, z którego wykonany będzie stolik kawowy, stół ogrodowy, krzesła czy bujanka. Źle dobrane drewno może się pod wpływem czynników zewnętrznych wypaczać, niszczeć, a to skutkować może koniecznością znacznie szybszej wymiany mebli ogrodowych. Drewno do użytku zewnętrznego powinno być także odpowiednio zaimpregnowane.

Czym się wyróżniają drewniane meble ogrodowe z eukaliptusa?

Coraz częściej wiele osób wybiera meble ogrodowe z drewna egzotycznego. Gatunki takie jak drzewo różane, joussie, jarrah, palisander, merbau czy eukaliptus w skali ze współczynnikiem Brinella jest określane jako najtwardsze, a tym samym najbardziej odporne na szkodliwe warunki zewnętrzne.

zestawy mebli ogrodowych ratanland

Meble z eukaliptusa to doskonały wybór nie tylko ze względu na ich bardzo ciekawą estetykę i kolor (od żółtego do czerwono-brązowego). Przede wszystkim cechuje je bardzo wysoka odporność na gnicie. Doświadczeni producenci pokrywają drewno z eukaliptusa dodatkowo specjalnym olejem, co sprawia, że ma ono właściwości hydrofobowe, a więc nie wchłania wilgoci, dzięki czemu nie niszczeje. Meble z eukaliptusa są dzięki temu wyjątkowo solidne i trwałe. Wysoka, naturalna zawartość substancji oleistych sprawia, że są odporne na przebarwienie. Więcej możesz dowiedzieć się: https://ratanland.pl/meble-ogrodowe-drewniane/meble-z-drewna-eukaliptusa/