Gardenportal.pl

Dom i ogród

Czym wykończyć ścianę za łóżkiem?

ściana za łóżkiem

Pomysłów na aranżację ściany za łóżkiem jest wiele. Doskonale wiedzą o tym producenci materiałów wykończeniowych, którzy próbują dotrzeć ze swoim produktami do jak najszerszego grona osób. Przekonują, że to właśnie ich produktami powinien się zainteresować każdy, kto właśnie pomyślał o dekoracji ściany za łóżkiem. Jakie dekory ścienne cieszą się największym powodzeniem? Sprawdźmy.

Panele tapicerowane

Jednym z najczęściej spotykanych rozwiązań, jeśli chodzi o wykończenie ściany za łóżkiem, są panele tapicerowane. Powodem, dla którego wiele osób wybiera właśnie ten materiał ścienny do swojej sypialni, jest brak zagłówka przy łóżku. Przy wykorzystaniu paneli tapicerowanych możemy w łatwy sposób zamienić pustą, surową ścianę w wygodną poduszkę czy też komfortowe oparcie dla głowy (mole książkowe będą zachwyceni tym rozwiązaniem).

Tego typu podparcie głowy stanie się również nieocenione dla miłośników oglądania telewizji. Bardzo często oglądamy ulubione kanały w pozycji siedzącej – zwłaszcza gdy w trakcie seansu popijamy gorącą herbatę lub kawę. Tapicerowane oparcie zapewni nam pełen komfort, który na pewno docenimy przy dłuższych maratonach filmowych.

Dużym plusem tego rozwiązania jest szeroka gama tekstyliów, kolorów i wzorów. To z kolei docenią esteci oraz osoby (w sposób szczególny) skupione na designerskim wykończeniu wnętrza. Tapicerowane elementy z pewnością urozmaicą przestrzeń w sypialni i przy odpowiednim doborze materiału, koloru czy wzoru dopełnią aranżację pomieszczenia.

Wykończenie z cegły

Nie zawsze jednak komfort jest priorytetem. Bardzo często przegrywa on z aspektami wizualnymi. Tym bardziej, że obecnie produkowane łóżka mają już wbudowane oparcia tapicerowane. Wtedy możemy pokusić się o inne wykończenie ściany za łóżkiem, które nie tylko zbuduje niesamowity klimat wnętrza, ale i pozwoli się w pełni odprężyć…

Jednym z takich materiałów, który zdecydowanie wpisuje się w powyższy opis, jest cegła cięta – zwłaszcza ta naturalna, z historią i charakterem. Nie tylko sprawdza się przy aranżacji ściany telewizyjnej, ale i doskonale pasuje do ozdobienia ściany za łóżkiem. Szczególnie ciekawy efekt możemy stworzyć dodając do tego klimatyczne oświetlenie zamontowane w niewidocznym miejscu, a podkreślające piękną strukturę materiału. Dodatkowo stara cegła jest dość elastycznym materiałem przy aranżowaniu wnętrza. Występuje w różnych wersjach kolorystycznych oraz strukturach, co pozwala nam dobrać odpowiedni produkt do motywu przewodniego sypialni.

Tapeta ścienna

Dla tych, którzy chcą możliwie najszybciej i najprościej zmienić charakter sypialni, dobrą propozycją będzie wykończenie ściany za łóżkiem tapetą ścienną. Pokryta nią powierzchnia będzie stanowić oryginalny akcent dekoracyjny – niezależnie od tego, czy wybór padnie na materiał o jasnym kolorze i delikatnym zdobieniu czy taki, którego motyw przewodni będzie wyraźnie kontrastował z pozostałymi ścianami.

Tapety ścienne, jakie cieszą się ostatnimi czasy największym powodzeniem, to dekory nawiązujące do stylistyki retro, vintage, scandi, ale również bazujące na motywach geometrycznych czy przedstawiające tropikalną roślinność.

Pamiętajmy jednak, że wybierając tapetę na ścianę za łóżkiem, powinniśmy się kierować dopasowaniem do stylu, w jakim utrzymana ma być aranżacja pomieszczenia. Pomijając tę regułę, zafundujemy sobie wystrój sprawiający wrażenie przypadkowości i chaosu…