Gardenportal.pl

Dom i ogród

Domki letniskowe bez pozwolenia – domki drewniane

Domki letniskowe bez pozwolenia

Domki letniskowe bez zgłoszenia to doskonałe rozwiązanie, jeśli chodzi o komfortowy letni wypoczynek. Ich producenci oferują w tej materii coraz to ciekawsze rozwiązania, dzięki którym tego rodzaju domek może posiadać łazienkę, aneks kuchenny czy nawet taras. Domki letniskowe drewniane mają także różny rozmiar – niemalże każdy producent domków oferuje wariant kilku- osobowy. Jaki domek wypoczynkowy wybrać?

Domek letniskowy drewniany – na jaki się zdecydować?

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, możemy bez pozwolenia wybudować drewniane domki letniskowe oraz całoroczne. Oczywiście pod warunkiem, że ich metraż nie przekracza 35 m2 w podstawie. Dzięki temu można je wybudować nieskomplikowaną metodą. Wszystkie formalności, jakich musisz dopełnić to zgłoszenie budowy do Starostwa Powiatowego. Podobnie jest zresztą w przypadku budowy drewnianego domku narzędziowego, niewielkiego schowka gospodarczego czy drewutni.

Domki drewniane letniskowe – idealne miejsce na komfortowy wypoczynek

W odpowiedzi na życzenia klientów, producenci wykonują nawet i indywidualne projekty domków letniskowych. Możemy je postawić na działce ogrodowej czy też rekreacyjnej bez uzyskania pozwolenia. Wśród domków parterowych tego rodzaju można znaleźć dwa warianty.

Pierwszym z nich są domki letniskowe bez pozwolenia na budowę. Jeśli zdecydujesz się na montaż takiej właśnie konstrukcji, powinieneś wziąć pod uwagę, że są one przeznaczone głównie na czas wakacyjny – późnej wiosny oraz całego lata. Inaczej określamy je jako budynki rekreacji indywidualnej.

Drugim dostępnym rozwiązaniem są domki całoroczne bez pozwolenia na budowie. Jak możemy wnioskować już z nazwy, buduje się je w oparciu o technologię, która pozwala na używanie ich także poza wakacyjnym, ciepłym okresem. Nie tylko jednak, bowiem w tego rodzaju letniskowych domkach izolacja (której jednak nie należy mylić z ociepleniem) pozwala na wygodne używanie budynku również latem – jako że nie pozwala na szybkie i nadmierne wzrastanie temperatury wewnątrz pomieszczeń.

Gotowe domki drewniane – czy warto?

Całoroczne lub letniskowe domki z drewna to doskonałe rozwiązanie, jeżeli lubisz spędzać czas poza domem, jednak najlepiej czujesz się we własnych czterech kątach. Producenci przewidzieli w tym zakresie wiele wygodnych rozwiązań, dzięki czemu z pewnością wśród oferowanego przez nich asortymentu znajdziesz model idealny dla siebie. Przed ostatecznym wyborem dobrze jest zobaczyć domki na żywo, porównać je pomiędzy sobą i wybrać taki, który będzie jak najlepiej odpowiadał ilości oraz potrzebom osób, które będą w nim okresowo mieszkać.