Gardenportal.pl

Dom i ogród

Dozownik do nawozów rozpuszczalnych- czym jest i gdzie jest stosowany?

Dozownik do nawozów rozpuszczalnych

Aby wiosną cieszyć się pięknym ogrodem z bujną roślinnością, konieczne będzie nawożenie. Najlepiej wykorzystać do tego naturalne, rozpuszczalne w wodzie nawozy, które szybko odżywiają i wzmacniają rośliny, zaspokajając ich zapotrzebowanie na składniki odżywcze. Jeżeli w ogrodzie czy na balkonie posiadasz jedną czy dwie rośliny, które wymagają nawożenia, świetnie poradzisz sobie ze zwykłą konewką. Jeżeli jednak posiadasz piękny trawnik, który również potrzebuje pożywki? Wówczas z pomocą przychodzi dozownik montowany do węża ogrodowego. To ogromne ułatwienie, które szybko pokochasz! Dowiedz się, czym są nawozy rozpuszczalne, gdzie są stosowane, a także w jaki sposób równomiernie rozprowadzić je po całej powierzchni.

Nawozy rozpuszczalne – gdzie są stosowane?

Nawozy rozpuszczalne są stosowane w uprawie właściwie wszelkich roślin- od roślin ozdobnych przez warzywa i owoce. Ich dużą zaletą jest szybkie uwalnianie. Nawozy rozpuszczalne to nic innego, jak sole mineralne, idealnie nadające się do wody różnej jakości. Rośliny bardzo szybko reagują na działanie takich nawozów, dzięki czemu niedobory składników odżywczych zostają zniwelowane. Tym, co cechuje nawozy rozpuszczalne jest zrównoważona kombinacja składników odżywczych w nawozie, gwarantująca pełną skuteczność działania. Istotą skuteczności działania nawozów jest ich odpowiednie dawkowanie. Aby równomiernie nawozić większą powierzchnię, np. trawnik, najłatwiej jest wykorzystać dozowniki montowane do węża ogrodowego. Pozwalają one na sprawne, a także równomierne nawożenie całej powierzchni.

Szybkie nawożenie całego ogrodu? To proste!

Jeśli nawozu używasz do zasilenia ulubionej rośliny doniczkowej w domu, nie ma z tym problemu. Jednak kiedy chcesz zasilić cały ogród, problem jest o wiele większy. Szybkie nawożenie całego ogrodu wymaga zastosowania specjalnego systemu. Idealnym rozwiązaniem jest dozownik do nawozów rozpuszczalnych, umożliwiający połączenie nawożenia z podlewaniem. Dzięki możliwości nałożenia końcówki dozownika na węża ogrodowego, cały proces nawadniania i nawożenia zajmuje dosłownie kilka chwil. Jeżeli więc podlewanie i nawożenie roślin nie jest Twoją ulubioną czynnością w ogrodzie, postaw na dozownik i ciesz się pięknym ogrodem i bujną roślinnością już najbliższej wiosny.

Dozownik do nawozów rozpuszczalnych- jak używać?

Dozownik do nawozów rozpuszczalnych jest bardzo łatwy w zastosowaniu. Wystarczy jedynie do butelki wsypać 75 g nawóz, a następnie napełnić dozownik wodą, zakręcić go i przyłączyć do węża ogrodowego przy użyciu szybkozłączki 1/2 cala. Tak przygotowany system jest gotowy do nawożenia. Nawozimy aż do całkowitego zużycia płynu. Dozownik nadaje się do wszystkich nawozów płynnych. Ma bardzo uniwersalne zastosowanie, pozwalające na zastosowanie go w każdym ogrodzie.

Dozownik do nawozów- czy warto go zastosować?

Nie ulega wątpliwościom, że zastosowanie dozownika przyłączanego do węża ogrodowego będzie o wiele wygodniejszym rozwiązaniem niż bieganie z konewką w dłoni. Poza tym, taki dozownik to właściwie 2w1- pozwala na jednoczesne podlewanie i nawożenie roślin. W taki sposób oszczędzasz więc swój czas, wykonując dwie czynności jednocześnie. Dozownik jest bardzo łatwy w użytkowaniu, a do tego w pełni uniwersalny. Może być używany do wszystkich nawozów rozpuszczalnych, a do tego może być stosowany wiele razy- jest to urządzenie wielokrotnego użytku. 

Jeżeli posiadasz ogród i chcesz zadbać o swoje rośliny w kompleksowy sposób, zadbaj o dozownik do nawozów rozpuszczalnych i podaruj swoim roślinom to, co najlepsze.