Gardenportal.pl

Dom i ogród

Drewniana wędzarnia elektryczna z generatorem dymu – jak to działa?

Drewniana wędzarnia elektryczna z generatorem dymu - jak to działa?

Wiele osób ma ochotę na swojskie wyroby. Nie ma się co oszukiwać te kupione w sklepie, choć sporo kosztują są pełne konserwantów. Na szczęście można zdecydować się na zakup drewnianej wędzarni elektrycznej i wreszcie zyskać wyroby najwyższej jakości.

Budowa wędzarni elektrycznej – co warto wiedzieć?

Wędzarnia elektryczna ma charakterystyczną budowę i właśnie jej wędliny zawdzięczają smak. Zacznijmy od tego, że jest zbudowana z drewna, które nadaje wyrobom wspaniały aromat, a przy tym drewno jest materiałem naturalnym, w pełni bezpiecznym i co ważne nie emituje żadnych szkodliwych związków. Wędzarnia posiada o mocy 2000W, które zapewnia możliwość przygotowania wędlin we właściwej temperaturze. Na uwagę zasługuje też wentylator zewnętrzny do osuszania oraz blacha nierdzewna. Oczywiście to nie koniec istotnych elementów wędzarni elektrycznej, gdyż zbudowana jest też z dymogeneratora ze stali nierdzewnej, który jest odporny na korodowanie. Aby dymogenerator właściwie działał musi być połączony z pompką. Wędzarnia zbudowana jest też z deflektora ze stali nierdzewnej. Istotne znaczenie ma także sterownik temperatury. Dla większej wygody wędzarnia elektryczna może posiadać koła, które zapewniają jej mobilność. Jeżeli szukacie dobrej drewnianej wędzarni elektrycznej, to taką znajdziecie w ofercie na stronie: https://wedzarnia-elektryczna.pl/kategoria-produktu/drewniane-wedzarnie-elektryczne/.

Jakie udogodnienia daje elektryczna wędzarnia? 

Wędzarnia elektryczna to sprzęt doskonałej jakości, który rzeczywiście spełni wymagania prawdziwych koneserów smaku wędzonych wyrobów. Warto zwrócić uwagę na udogodnienia jakie daje. Przede wszystkim jest ona łatwa w użytkowaniu. Obsługa nie wymaga specjalistycznej wiedzy ani też dużych umiejętności. Jest to urządzenie intuicyjne. Na tym jej zalety się nie kończą. Należy zauważyć, że gwarantuje powtarzalność wyrobów. Za każdym razem można więc przygotować wędliny czy kiełbasy, które w 100% odpowiadają Wam w smaku. Zapewne wiecie, że kupując wyroby, np. w sklepie, możecie trafić na produkty, które w zależności od partii różnią się smakiem. Jedna szynka może być świetna w smaku, a kolejna praktycznie nie mieć aromatu. Decydując się na wędzarnię elektryczną pozbywacie się tego problemu. Za każdym razem, gdy przygotujecie wędlinę, będziecie zachwycać się jej smakiem. Wystarczy, że skorzystacie z oferty na stronie: https://wedzarnia-elektryczna.pl/.          

Jak powstaje dym wędzarniczy w generatorze dymu? 

By móc cieszyć się smakiem wędlin, warto jeszcze dowiedzieć się, jak powstaje dym wędzarniczy w generatorze dymu. Sposób pracy jest tutaj jak najbardziej łatwy do zrozumienia. Generator dymu działa na podciśnieniu, które jest wytwarzane przez pompkę powietrzną. Oznacza to, że wdmuchuje ona powietrze do dyszy, która umieszczona jest w rurze dymnej, a następnie dzięki specjalnie dobranemu kształtowi powietrze przepływa szybciej. Wtedy też powstaje podciśnienie w komorze generatora. Tutaj trzeba wiedzieć, że powstaje ono nad miejscem żarzenia się zrębek. Dym wędzarniczy zostaje zassany przez otwory znajdujące się w urządzeniu. Podciśnienie przekazuje dym zassany z wnętrza generatora do rury dymnej, a następnie do komory wędzarniczej, nadając wyrobom odpowiedni kolor, smak i zapach.