Gardenportal.pl

Dom i ogród

Gdzie kupić cebulki kwiatów najwyższej jakości?

cebulki kwiatów

Powodzenie hodowli oraz prawidłowy wzrost roślin cebulowych, w największym stopniu zależy od jakości samych cebulek. Warto więc postarać się, by były zdrowe oraz kupione w miejscu, któremu ufasz i które dba o jakość sprzedawanych produktów. Czym kierować się przy wyborze cebulek i gdzie je kupować, by mieć gwarancję, że kupujesz towar pierwszej kategorii?

Jak kupować cebulki kwiatowe?

Kwestia, którą należy podkreślić, jest funkcja, jaką pełnią cebulki kwiatów. Musisz wiedzieć, że jest to kluczowa część rośliny i to od jakości cebulki zależy jej późniejszy rozwój. Cebulka jest swego rodzaju magazynem, w którym znajduje się większość składników pokarmowych pobieranych przez wzrastające rośliny, dlatego powinna być doskonałej jakości. 

Oczywiście, nie mniej istotne są pozostałe czynności, takie jak właściwe sadzenie oraz odpowiednia pielęgnacja, jednak w momencie zakupu uszkodzonej lub zainfekowanej chorobami grzybowymi cebulki, prawdopodobieństwo, że wyrosną z nich okazałe rośliny, drastycznie maleje.

W momencie zakupu cebulek kwiatowych należy zwrócić uwagę na poniższe czynniki:

  • unikaj cebulek uszkodzonych, przesuszonych, wybrakowanych oraz z widocznymi przebarwieniami mogącymi wskazywać na różnego rodzaju choroby,
  • cebulki nie mogą posiadać korzeni ani wyrośniętych liści,
  • opakowanie musi być całe, najlepiej, jeśli wykonane jest z materiału zapewniającego przepuszczalność powietrza,
  • warto również zwrócić uwagę, czy na opakowaniu znajdują się informacje na temat warunków uprawy i pielęgnacji oraz szczegółowa specyfikacja danego gatunku,
  • najbezpieczniej wybierać cebulki pochodzące od europejskich lub rodzimych producentów – cebulki z Azji lub Afryki często produkowane są z zastosowaniem sztucznych nawozów oraz pestycydów, a ponadto, przystosowane są do odmiennych warunków klimatycznych.

Gdzie kupować cebulki kwiatów?

Opcji jest wiele. Masz do wyboru zarówno sklepy i hurtownie stacjonarne, jak i internetowe. Możesz również wybrać zakup bezpośrednio od producenta, jednak nierzadko problematyczne jest dotarcie do źródła. 

Zarówno zakupy stacjonarne, jak i internetowe, mają swoich zwolenników oraz przeciwników. Na korzyść placówek stacjonarnych przemawia szybki i łatwy dostęp oraz możliwość zakupów niemalże od ręki. Minusem jest najczęściej ograniczony wybór oraz wyższe ceny. Z kolei sklepy ogrodnicze świadczące usługi online wyróżniają się bardzo szeroką ofertą, niższymi kosztami zakupów oraz licznymi rabatami. Minus, który najczęściej zniechęca do zakupów przez Internet, to niewątpliwie ograniczona możliwość dokładnego obejrzenia interesującego nas produktu.

Jak rozpoznać rzetelny, internetowy sklep ogrodniczy? Warto poświęcić chwilę, by poszukać opinii klientów. Są one dobrym wyznacznikiem jakości świadczonych usług. Zawsze wybieraj sklepy, które wyróżniają się profesjonalną obsługą oraz są otwarte na potrzeby swoich potencjalnych klientów. Jeśli chcesz kupić cebulki kwiatowe najwyższej jakości, koniecznie odwiedź internetowy sklep ogrodniczy Florexpol, który od ponad 20 lat znajduje się w ścisłej czołówce sprzedawców z branży ogrodniczej.