Gardenportal.pl

Dom i ogród

Jak kupić meble ogrodowe?

meble ogrodowe

Zestawy mebli ogrodowych są dostępne w szerokiej gamie stylów i kolorów. Jednak łatwo jest znaleźć odpowiedni zestaw dla Twojej przestrzeni i budżetu. Większość projektantów zaleca, aby meble nie zajmowały więcej niż 1/3 przestrzeni. To sprawi, że będą one bardziej wygodne i łatwiejsze w użyciu. Cena mebli będzie zależała od materiału i jego trwałości. Istnieje wiele sposobów na zdobycie mebli ogrodowych po niższej cenie.

Jak wybrać meble ogrodowe?

Ważne jest, aby dobrze przemyśleć wybór mebli ogrodowych, zwłaszcza jeśli chcesz, aby służyły jak najdłużej. Stworzyliśmy listę czterech pytań, które pomogą Ci podjąć świadomą decyzję przed zakupem mebli ogrodowych.

  • W jakim miejscu postawić meble ogrodowe? Na wybór mebli będzie miało wpływ miejsce, które wybierzesz. Będziesz zainteresowany meblami balkonowymi tylko wtedy, gdy będą one miały niewielkie rozmiary, wagę i będą składane. Jeśli szukasz dużych zestawów mebli na taras, możesz wybrać meble ogrodowe z technorattanu. Obejmują one stół i krzesła, a także narożnik ogrodowy. Ważne jest, aby wziąć pod uwagę ekspozycję miejsca na światło słoneczne. Jeśli meble mają być ustawione od strony południowej, warto zainwestować w trwałe materiały, które nie będą blaknąć na słońcu.
  • Jaki styl najlepiej sprawdzi się w aranżacji? Meble ogrodowe mają służyć relaksowi. Tylko dobrze zaplanowana, harmonijna aranżacja może pozwolić na relaks. Do domów wiejskich polecane są meble drewniane. Powinny one pasować do otoczenia. Styl mebli ogrodowych można dopasować do własnych upodobań. Pomyśl o przestrzeniach, w których czujesz się najlepiej.
  • Do jakich celów będą służyć meble ogrodowe? Chcesz mieć meble wypoczynkowe czy jadalniane? Komfort jest kluczowym czynnikiem przy zakupie mebli ogrodowych do leżakowania. Komfort powinien być głównym zmartwieniem przy zakupie mebli ogrodowych do leżakowania. Trwałość i łatwość konserwacji powinny być przedmiotem rozważań w przypadku mebli jadalnianych.
  • Jaką sumę pieniędzy jesteś gotów wydać na meble ogrodowe? Jeśli szukasz najniższych cen, możesz kupić zestawy mebli ogrodowych w naszym outlecie lub nabyć je podczas sezonowych wyprzedaży.

Rodzaje mebli ogrodowych w zależności od zastosowania

Pierwszą rzeczą, którą należy wziąć pod uwagę jest materiał, z którego wykonane są meble ogrodowe. Drugą jest rodzaj sprzętu, który używasz w swoim ogrodzie.

  • Istnieją krzesła ogrodowe, które mogą być używane zarówno na balkonie jak i na tarasie. Dobrym pomysłem jest posiadanie krzeseł składanych. Towarzyszem krzeseł powinien być stół ogrodowy.
  • Blat mebli z tworzywa sztucznego powinien mieć jednolity, gładki wzór, co ułatwi ich użytkowanie. Blaty mebli technorattanowych i rattanowych często wykonane są ze szkła hartowanego. Stół z krzesłami to najlepsza opcja pod względem finansowym. Alternatywą dla krzeseł jest fotel ogrodowy z miękkimi poduszkami. Będzie on jednak zajmował więcej miejsca.
  • Meble zewnętrzne obejmują sofy, kanapy i leżaki. Jest to opcja dla dużych ogrodów, ale nie każdy może sobie na nie pozwolić. Zazwyczaj są one pokryte poduszkami, które chronią przed wilgocią i plamami.
  • Osobną kategorię stanowią meble ogrodowe dla dzieci. Najczęściej są one wykonane z tworzywa sztucznego. Dostępne są również popularne modele wykonane z palet, które można wykonać samodzielnie. Nie są one jednak zbyt wygodne w codziennym użytkowaniu.
  • Zazwyczaj bardziej opłaca się kupić komplet mebli ogrodowych niezależnie od materiału, z jakiego są wykonane. Takie zestawy mebli tarasowych składają się zazwyczaj z krzeseł lub foteli, stołów i sofy/kanapy. Zestaw mebli na patio jest zazwyczaj tańszy niż kupowanie każdego kawałka osobno. Jest to dobra opcja, jeśli nie jesteś pewien, który z nich wybrać. Najpopularniejsze zestawy mebli są dla 6, 7 i 8 osób.