Gardenportal.pl

Dom i ogród

Ile kosztuje budowa siłowni zewnętrznej?

siłownia

Zastanawiasz się, czy warto zainwestować w siłownię na świeżym powietrzu? Takie miejsce do wykonywania treningów z wykorzystaniem masy własnego ciała to świetna opcja dla każdego, kto prowadzi zdrowy i aktywny tryb życia. Siłownia zewnętrzna najczęściej spotykana jest na dużych osiedlach. Sprawdź, jaki jest koszt jej budowy!

Mieszkańcy osiedli często decydują się na sfinansowanie takiego przedsięwzięcia, aby mieć nieograniczony dostęp do maszyn i urządzeń ułatwiających aktywność fizyczną. Do sfinansowania takiego przedsięwzięcia najczęściej wystarczy nawet kilkanaście lub kilkadziesiąt tysięcy złotych w zależności od wybranego sprzętu. W dzisiejszych czasach warto inwestować w rozwiązania aktywizujące mieszkańców dużych blokowisk i nie tylko!

Siłownia plenerowa – w jaki sprzęt warto zainwestować i ile to kosztuje?

Plenerowa siłownia to miejsce, gdzie powinno znaleźć się wiele urządzeń do wykonywania najróżniejszych ćwiczeń z wykorzystaniem masy własnego ciała. Do najpopularniejszych sprzętów, które można kupić podczas budowy i urządzania miejsca, jakim jest siłownia na świeżym powietrzu, zaliczamy:

  • orbitrek;
  • wioślarz;
  • koło tai chi;
  • drabinka;
  • prostownik pleców;
  • twister;
  • wyciąg górny;
  • maszyna do wyciskania siedząc i wiele innych…

Już samo przygotowanie terenu pod stworzenie siłowni na świeżym powietrzu to całkiem spory wydatek. Zanim zaczniesz przywozić sprzęt, musisz odpowiednio wyrównać teren,
a następnie stworzyć odpowiednie podłoże np. betonowe do osadzenia sprzętu do ćwiczeń. To najczęściej wydatek oscylujący w granicach kilkunastu tysięcy złotych.

Chcesz wiedzieć, ile kosztuje siłownia zewnętrzna z uwzględnieniem profesjonalnego sprzętu do ćwiczeń? W tym przypadku koszty mogą sięgać nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Wiele zależy od tego, jak dużo sprzętu znajdzie się na danym terenie. Średnie ceny orbitreków, wioślarzy i innych maszyn zewnętrznych do ćwiczeń oscylują w granicy od 3000 do 5000 złotych. Jeśli więc zainwestujesz w orbitrek, wyciąg górny, twister i prostownik pleców plus drabinkę, prawdopodobnie wydasz na ten cel około 20-25 tys. złotych. Przed rozpoczęciem inwestycji warto też sprawdzić sprzęt od firmy www.stameco.pl.

Siłownia zewnętrzna – kto zajmuje się jej tworzeniem i po co?

Siłownia zewnętrzna to miejsce, które najczęściej pojawia się w miejscach publicznego użytku np. parkach oraz na dużych osiedlach mieszkalnych. Na takie inwestycje najczęściej decydują się samorządy mieszkaniowe oraz władze miast i wsi. W miejscach publicznych najczęściej tworzone są dość obszerne siłownie zewnętrzne, które dostępne są dla wszystkich mieszkańców. Czy warto podejmować się tego typu inwestycji? Zdecydowanie tak! To świetna opcja, aby wprowadzić nieco więcej aktywności fizycznej dla mieszkańców danego regionu.

Prowadzisz własną firmę budowlaną i chcesz zająć się budową siłowni na świeżym powietrzu? Koniecznie weź udział w organizowanym przetargu. Stwórz kosztorys, oceń czas potrzebny do wykonania prac i złóż swoją ofertę. Jeśli wygrasz, Twoja firma stworzy siłownię zewnętrzną, z której będą korzystać wszystkie osoby zainteresowane tego typu aktywnością fizyczną na zewnątrz.