Gardenportal.pl

Dom i ogród

Jak często ozonować mieszkanie?

ozonowanie mieszkania

Ozonowanie to jedna z bardziej popularnych metod dezynfekcji pomieszczeń, która pozwala dotrzeć nawet do trudno dostępnych miejsc. Na jej przeprowadzenie decydują się zarówno właściciele mieszkań, domów i biur, jak i zarządcy obiektów publicznych. W ten sposób możliwe jest przywrócenie czystości mikrobiologicznej w pomieszczeniach i usunięcie niebezpiecznych wirusów oraz bakterii. Dodatkową zaletą jest możliwość pozbycie się różnego rodzaju nieprzyjemnych zapachów. Jak często należy wykonywać ozonowanie?

W jakich sytuacjach może pojawić się konieczność dezynfekcji?

Jeśli chodzi o częstotliwość przeprowadzania ozonowania, wszystko zależy od tego czy nasze mieszkanie było narażone na kontakt z różnego rodzaju bakteriami i wirusami. Mogły one pochodzić m.in. od osób cierpiących na choroby zakaźne. W wielu przypadkach może się okazać, iż ozonowanie jest potrzebne tylko raz. Najczęściej dzieje się tak w sytuacjach gdy chcemy wprowadzić się do mieszkania, w którym wcześniej przebywał chory i istnieje duże ryzyko skażenia. Konieczność jednokrotnego przeprowadzenia dezynfekcji może pojawić się również wtedy, gdy kupiliśmy mieszkanie z rynku wtórnego i panuje w nim nieprzyjemny zapach.

Kiedy warto regularnie przeprowadzać ozonowanie?

Jak zostało już wspomniane, tego typu metoda pozwala trwale usunąć nieprzyjemne zapachy z pomieszczenia. Na regularne przeprowadzanie ozonowania mogą zatem zdecydować się osoby, które palą w mieszkaniu lub trzymają w nim zwierzęta. Choć domownicy są przyzwyczajeni do zapachów, dezynfekcja pozwoli odświeżyć wnętrze i ograniczy przenikanie dymu papierosowego np. do tapicerki mebli lub dywanów.

Korzyści jakie niesie ze sobą ozonowanie z pewnością docenią osoby zmagające się z różnego rodzaju alergiami. Czystość mikrobiologiczna panująca w pomieszczeniach wpłynie na poprawę ich samopoczucia oraz ułatwi oddychanie. Choć nie ma jasnych wytycznych co do tego jaka powinna być częstotliwość dezynfekcji, aby móc cieszyć się efektami jak najdłużej, warto przeprowadzać ją co kilka miesięcy.

Po więcej informacji zapraszamy: Ozonowanie Kraków